Опалювальний сезон у Малині: чому батареї досі холодні

22 жовтня у Малині можуть запустити опалення, проте є нюанси

Згідно із розпорядженням міського голови Малина, опалення у закладах культури та освіти мали б ввімкнути ще 5 жовтня. Проте відомо, що зараз запрацювали тільки автономні котельні на твердому паливі, які опалюють частину садочків міста.  Іншим, які на централізованому опаленні, доводиться мерзнути.

Також у розпорядженні міського голови йдеться про те, що у житлові будинки опалення мають подати, якщо середньодобова температура у місті впродовж трьох діб нижча 8°C. А це означає, що тепло вже мали підключити, бо днями фіксували похолодання. Проте батареї досі холодні і, схоже, будуть теплими ще не скоро.

Раніше стало відомо, що теплопостачальне підприємство, яке працює у місті, – ТОВ «Малин Енергоінвест» боргує Житомиргазу більше одного мільйона гривень за послугу розподілу природного газу. Відтак, газовики не поспішають розпломбувати труби. Зараз міська влада і керівництво «Малин Енергоінвест» ведуть переговори із Житомиргазом щодо цієї ситуації.

Так, вчора, 19 жовтня, перший заступник Малинського міського голови Леонід Мартиненко повідомив MALYN.MEDIA, що вже сьогодні, 20 жовтня, можливо запустять опалення. З його слів, місто погасило борг і чекає газовиків, аби ті провели перевірку.

«Як тільки розпломбують труби, одразу подамо опалення. Наприклад, якщо сьогодні (20 жовтня, – ред.) в обід пройде перевірка, то вже до вечора опалення поступить у помешкання із централізованим опаленням. Затримка була з бухгалтерського боку, бо заборговані кошти перераховували через казначейство, але зараз ми це питання вирішили», – запевнив Леонід Мартиненко.

Проте вже сьогодні стало відомо, що газова бригада перенесла візит до Малина на п’ятницю, 22 жовтня.

Директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Корнійчук водночас повідомив, що не може зі свого боку гарантувати, що опалення запустять одразу після розпломбування.

«Не виключено, що зроблять пробний запуск газу, а тоді зупинять. Хоч передали керівництву Житомиргазу усі розрахунки по виплаті 800 тисяч гривень боргу і будемо просити, щоб не відключали», – повідомив Микола Корнійчук.

Він також зазначив, що з технічного боку місто готове до старту опалювального сезону.

«Ще раніше насосами перевірили усі труби, все в порядку. Але будемо орієнтуватися на вказівки керівництва міста, бо зараз ціна на газ для бюджетних установ стала ринкова і зросла у кілька разів. Якщо місто буде давати вказівку економити, то мусимо економити», – зазначив Корнійчук.

У травні цього року з «Нафтогазу» зняли спеціальні обов’язки постачати газ виробникам тепла за спеціальною — регульованою — ціною для бюджетних установ. І зараз ціни на газ для тепловиків стали повністю ринковими і, наприклад, для бюджетних установ Малина зросли до майже 17 грн.

Проте, зі слів Корнійчука, у договорах вказано, що ціна може коливатись від майже 17 грн/куб. м до понад 30 грн/куб.м. Такі суми можуть бути непосильними для місцевого бюджету…  Для населення ціна поки не змінюється і складає майже 8 грн за куб. м блакитного палива.

Що стосується шкіл, то з 18 жовтня усіх школярів Малинської громади перевели на дистанційне – не так, мабуть, через карантинні обмеження, як з метою економії опалення… Адже раніше повідомлялось, що у школах Малина вакциновані майже 80% працівників, а це означає, що карантинні вимоги виконані і навчальні заклади можуть працювати.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини