Прокуратура скерувала до суду позови на міста Житомирщини, які не розробили історико-архітектурні плани

У переліку — Радомишль, Коростишів, Овруч…Бездіяльність тамтешньої влади розцінюють як протиправну

На Житомирщині 10 населених пунктів мають статус історичних. Їхнє історичне минуле робить їх унікальними, тому вони потребують збереження та захисту. Для цього кожен такий населений пункт повинен мати історико-архітектурний опорний план. Прокуратура встановила, що опорні плани самостійно розробили лише міста Житомир, Бердичів, Коростень, Звягель та Олевськ. Натомість інші міста зі списку такі вимоги проігнорували.

Про це повідомили на сайті Офісу Генпрокурора.

Відтак до суду подали п’ять позовів про зобов’язання органів місцевого самоврядування розробити охоронну документацію для стародавніх містечок Радомишль, Коростишів, Овруч, а також селищ міського типу — Любар і Миропіль.

Наразі суд визнав протиправною бездіяльність місцевої влади і зобов’язав вжити заходів для розроблення і затвердження історико-архітектурного опорного плану для Мирополя. Позови щодо інших історично населених місць – на розгляді.

Миропіль – куточок найпівденнішого Полісся, що заселений з давніх часів. На його території знайдено знаряддя праці доби неоліту, виявлено поселення трипільської культури, поховання доби міді та бронзи, а також давньоруське городище і кургани.

Овруч (древня назва – Вручай) належить до найдавніших міст у Східній Європі. Ця місцевість була заселена 5-4 тисяч років до н. е., а місто засноване у 946 році та згадується ще у літописі «Повість минулих літ».

Відеоролик з сайту Офісу Генпрокурора

Житомирщина багата і на археологічні пам’ятки, адже територія була заселена вже в епоху раннього палеоліту – понад 100 тисяч років тому. У зв’язку з цим органи прокуратури реагують на факти протиправного розпорядження землями історико-культурного призначення. До суду пред’явлено 6 позовів на земельні ділянки загальною площею 91 га.

За позовом Коростишівської окружної прокуратури зобов’язали приватне товариство повернути державі 4 га землі з археологічною пам’яткою-об’єктом культурної спадщини «Стрижівка-1. Поселення ХІІ-ХІІІ століття», що на лівому березі річки Тетерів. 

Землі незаконно вибули у власність двох місцевих жителів, які продали їх приватному товариству. Намір розробляти піщаний кар’єр на давньому поселенні викликав значний суспільний резонанс й загрожував повним знищенням археологічної пам’ятки.

Також окружна прокуратура не допустила протиправне вибуття з державної власності 1,2 га землі з цінною археологічною пам’яткою ХVI-ХVII століть – Городище «Замчище».

Після відкриття провадження у справі відповідачі добровільно повернули державі цю земельну ділянку.

На цей час суди розглядають позови щодо повернення у державну власність земельних ділянок на території Житомирської ОТГ з пам’ятками археології городище ХІІ-ХІІІ ст., 2 поселення І тис до н.е., поселення VII-VI ст. до н. е., стоянка IV тис до н.е. У Чижівській ОТГ – з пам’яткою археології «Північне та південне городище літописного міста Возвягеля і посад» ІХ-ХІІІ ст., у Чуднівській ОТГ – з давньоруським городищем ХІІ-ХІІІ ст.

Кожен об’єкт культурної спадщини – це частина історії, коріння, з якого проростає наша ідентичність. Саме тому їх для майбутніх поколінь є одним із важливих напрямів представницької діяльності органів прокуратури.

Читайте також: Мінкульт викреслив 45 пам’ятних знаків Житомирщини із Держреєстру пам’яток: зокрема, у Недашках та у Пиріжках

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини