У Малині судили чоловіка, який роздобув на місцях боїв 5 кілограмів пороху

Мішечки з вибуховою речовиною він знайшов між селами Старі Вороб`ї та Будо-Вороб`ї

Цей випадок трапився вкінці березні цього року, коли на території області ще тривали активні бойові дії. Тоді місцевий мешканець дізнався, що неподалік старої дороги у напрямку від с. Старі Вороб`ї до с. Будо-Вороб`ї зберігаються мішечки з вибуховою речовиною, які залишили ЗСУ.

Чоловік розшукав порох, але правоохоронці викрили його. Днями Малинський виніс вирок по цій справі.

У матеріалах слідства уточнюють, що на вказаному місці підсудний знайшов 11 мішечків з вибуховою речовиною. Помістив їх до пакетів та привіз до свого будинку. Зберігав все це, звісно, без дозвільних документів.

29 квітня працівники поліції провели обшук в його домівці і знайшли небезпечні предмети у прибудові та одній з кімнат.

Експертиза встановила, що у мішечках знаходиться вибухова речовина метальної дії, а точніше – бездимний порох, який застосовується як метальний заряд в боєприпасах до стрілецької зброї, мінометів і артилерії.

«Мішечки є зменшеними змінними зарядами, що є частиною метального заряду гільзи зі зменшеним змінним зарядом до 122 мм гаубиці ДЗО», – йдеться дослівно у вироку суду.

Усього правоохоронці знайшли майже 5,5 кілограмів такої речовини. Чоловікові інкримінували ст. 263 ККУ – незаконне зберігання зброї та боєприпасів.

Обвинувачений визнав свою вину. Суд ознайомився із матеріалами справи та виніс вирок – 3 роки і 6 місяців позбавлення волі. Але призначив іспитовий строк на півтора року.

Це означає, що обвинуваченого звільнять від відбування покарання на цей термін і якщо він протягом цього часу не «проштрафиться», то залишиться на волі. Якщо ж знову порушить закон – проведе наступні 3,5 роки за ґратами.

Читайте також – Жителі Малинської громади організували «арсенал»: живилися на місцях боїв

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини