За 11 місяців війни вартість борщу в Україні зросла на 21,22%

Про це свідчить свіжий «індекс борщу» від BRDO

Офіс ефективного регулювання BRDO – це незалежний експертно-аналітичний центр. Експерти організації склали свіжий «індекс борщу»

Під час підрахунку індексу використано дані порталу про фінанси та інвестиції Мінфін щодо середньомісячних цін на продукти. На жаль, наразі ми не можна підтвердити актуальність індексу для регіонів України, що перебувають у зоні активних бойових дій. 

Як вплинула війна на ціни базових продуктів

99,2 грн — стільки 13 січня 2023 року коштуватиме порція борщу на чотирьох осіб, приготована за традиційним рецептом. Порівняно з 24 лютого 2022 року — 81,84 грн – ціна зросла на 21,22 %

Всі інгредієнти борщу суттєво змінили ціну. 

Найбільше зросла вартість м’яса (+63,67%). 

Відчутне здорожчання м’ясних продуктів наразі обумовлюється вартістю кормів, зменшенням поголів’я, а також проблемами в енергетичному секторі. Вони зокрема впливають на здатність виробників зберігати як сировину, так і готову продукцію.

Далі за шкалою подорожчання — сметана та морква.

Натомість зменшилась ціна інших овочів — картоплі, капусти та буряка.

«Індекс борщу» від BRDO
ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини