Українці продовжують витрачати раніше накопичені заощадження

Заощадження населення скорочуються — люди продають валюту.

Українці, як і раніше, більше продають іноземної валюти, ніж купують: за 6 місяців 2021 року чиста купівля банками валюти у фізосіб склала $1,25 млрд.

Про це повідомив голова Ради НБУ Богдан Данилишин у Facebook.

За словами експерта, минулого місяця банки купили у населення іноземної валюти на суму $329 млн (чиста купівля), тоді як за 6 місяців 2021 року показник склав $1,25 млрд.

Ці дані, за словами Богдана Данилишина, підтверджують розрахунки Держстату щодо скорочення заощаджень населення в I кварталі: у січні-березні витрати українців зросли на 15,2%, тоді як доходи – всього на 11,2%.

Що ж стосується ситуації на міжбанку, то, як зазначає голова Ради НБУ, чиста пропозиція валюти з боку клієнтів банків на початку минулого тижня змінилася чистим попитом в її кінці.

«Враховуючи здатність банків збалансувати попит і пропозицію іноземної валюти за рахунок операцій з позиції, НБУ переважно утримувався від проведення операцій на МВРУ», – пише Данилишин.

За його словами, сальдо валютних інтервенцій Нацбанку з початку поточного року становить $803 500 000, тоді як обсяг міжнародних резервів досягає $28,3 млрд (88% необхідного рівня за композитними критеріями Міжнародного валютного фонду).

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини