На трьох кар’єрах: Юніграну зупинили спецдозволи на користування надрами

Заборонили видобувні роботи на 5 і 10 років

Минулого тижня, 15 червня, Державна служба геології та надр України зупинила дію чотирьох спецдозволів на користування надрами, якими володіють компанії групи Юнігран, яке зареєстроване на Малинщині і входить до реєстру найбільших платників податків.

Про це повідомляє ІА NADRA.INFO із посиланням на щойно оприлюднений Наказ Голови Держгеонадр Романа Опімаха №290 від 15.06.2023.

Таке рішення аргументують тим, що кінцевих бенефіціарів компаній — Елену Карпу та Ігоря Наумця — у травні рішенням РНБО позбавили ліцензії та застосували до них персональні санкції.

Зупинено дозволи на роботи на трьох кар’єрах Юніграну:

  • АТ «МАЛИНСЬКИЙ КАМЕНЕДРОБИЛЬНИЙ ЗАВОД» (№766, видобування граніту родовища Пинязевицьке) – зупинено на 10 років;
  • ПрАТ «ПИНЯЗЕВИЦЬКИЙ КАРʼЄР» (№1601, №6136, видобування анортозиту, граніту, габро, монцоніту родовища Пинязевицьке 2) – зупинено на 10 років;
  • АТ «КОРОСТЕНСЬКИЙ КАРʼЄР» (№634, видобування граніту родовища Коростенське (Стремигородське)) – зупинено на 5 років.

Протягом 20 календарних днів після зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами надрокористувач зобов’язаний зупинити проведення робіт, передбачених відповідним спеціальним дозволом на користування надрами, на наданій йому в користування ділянці надр.

Нагадаємо, своїм Указом від 12 травня президент Володимир Зеленський затвердив рішення РНБО про запровадження санкцій до власників ТОВ «Юнігран», яке зареєстроване на Малинщині.

Так, за рішенням РНБО на п’ять років застосували санкції до Вестграйнайт Холдингс Лімітед (Westgrinite Holdings Limited) з Республіки Кіпр, м. Нікосія. Саме ця фірма володіє 99% ТОВ «Юнігран». Йдеться про персональні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи.  

Окрім цього, персональні санкції ввели також проти російського олігарха Ігоря Наумця, який до 6 грудня минулого року, згідно з публічними даними, був бенефіціарним власником ТОВ «Юнігран».

Власниця кіпрської фірми, якій належить «Юнігран», Елена Калпа (Elena Calpa), 17.11.1979 р.н., громадянка Сполученого Королівства Великої Британії і Північної Ірландії, у травні також отримала персональні санкції терміном на десять років.

Торік стало відомо про те, що СБУ заблокувала активи компанії.

*Якщо отримаємо коментар від керівництва Юніграну, напишемо про наслідки такого рішення для Малинської громади.

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини