Малинська міськрада виставляла різні відсоткові ставки на оренду однакової землі: втрутився Антимонопольний комітет

АМКУ звинуватив мерію у дискримінації і змусив встановити рівні умови для орендарів

Малинська міська рада Житомирської області повідомила Північне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України про виконання його рішення.

Про це повідомляє пресслужба Північного міжрегіонального територіального відділення антимонопольного комітету.

«Малинська міськрада у договорах оренди землі, які є чинними й у 2023 році, встановила різні відсоткові ставки орендної плати за земельні ділянки однакового цільового призначення (зокрема, «розміщення та експлуатація основних, підсобних і допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості») для суб’єктів господарювання, які можуть бути потенційними конкурентами на відповідному ринку», — пояснюють у тексті.

У листопаді 2022 року адміністративна колегія Північного МТВ прийняла рішення і визнала дії Малинської міськради порушенням законодавства про захист економічної конкуренції. Зокрема, у вигляді антиконкурентних дій органу місцевого самоврядування, внаслідок яких окремим суб’єктам господарювання створюються дискримінаційні умови діяльності порівняно з конкурентами.

Відтак, адмінколегія рекомендувала Малинській мерії усунути це порушення.

Малинська міськрада таки виправила порушення і повідомила, що уклала додаткову угоду із суб’єктом господарювання, для якого були завищені цифри. Ставку зменшили з 6% до 3% від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Це такий же розмір, як і в інших орендарів на таких же ділянках.

MALYN.MEDIA готове надати можливість для коментаря представника мерії та орендарям щодо цього питання.


ДОПОВНЕНО. Заступник міського голови Павло Іваненко надав коментар нашому виданню щодо цього випадку.

«Ситуація полягає у тому, що Антимонопольний комітет порушив цю справу по договорах оренди, які були укладені ще у період між 2014 і 2018 роками. Тобто, це не наша каденція. Згідно з чинним законодавством, кожна рада має приймати відсоткові ставки, щоб не складалося ситуацій, коли для певних орендарів, з певних причин чи симпатій роблять знижки. Для цього, власне, і приймаються відповідні відсоткові ставки.


Чому виникла така ситуація з різними відсотковими ставками: у 2014 році, можливо, — але я не моніторив, лише припускаю — було прийнято рішення, що по землях промисловості відсоткова ставка 6%. У 2016 році вони могли вже прийняти зважену відсоткову ставку у розмірі 3%. А ми вже виправляли дану ситуацію через зауваження АМКУ», — зазначив Павло Іваненко.

Також він зазначив, що вже у 2021 році теперішня каденція приймала відсоткові ставки по всій громаді:

«Тобто окремо по місту і окремо по сільській місцевості. Відсоткові ставки по «місту» ми залишили на тому рівні що й діяли до нашої каденції, а по селу виводили середнє арифметичне».

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини