Через Житомирщину в Чорнобильську зону возитимуть відпрацьоване ядерне паливо

Дотепер відпрацьоване паливо з українських АЕС вивозили в Росію

На території Чорнобильської зони відчуження презентували перше Централізоване сховище відпрацьованого ядерного палива (ЦСВЯП). 

Про це пише Журнал Житомира.

Дотепер відпрацьоване паливо з українських АЕС вивозили в Росію. Завдяки запуску ЦСВЯП Україна заощаджуватиме 200 млн доларів щороку.

Як повідомляє Енергоатом, в сховище звозитимуть відпрацьоване паливо з трьох українських АЕС – Рівненської, Хмельницької та Южно-Української, а зберігатиметься воно там наступні сто років.

Для цього у Чорнобильській зоні відчуження відреконструювали ділянку залізничної колії Вільча – Янів, яка веде до ЦСВЯП.

Відремонтована ділянка залізниці є частиною лінії Овруч – Семиходи – Чернігів. Тобто поїзди з відпрацьованим ядерним паливом курсуватимуть через Житомирську область.

Поїзди можуть курсувати як по лінії Сарни – Олевськ – Овруч, так і по лінії Шепетівка – Новоград-Волинський – Коростень – Овруч. УЗ та Енергоатом точні маршрути не називають.

Водночас, в держпідприємстві запевняють – робота сховища в зоні відчуження та перевезення контейнерів з відходами до нього не несе екологічних ризиків. Аналогічне сховище уже працює біля Запорізької АЕС.

Читайте також — У Чорнобилі синьо-жовтими кольорами підсвітили арку над реактором.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини