Проти закону: навіщо козі баян?

Не просять розпоряджатися — не розпоряджайтесь.

Усі пам’ятають, як у Малині розробляли бренд міста — було багато галасу, який закінчився конкурсом дитячого малюнку та врученням грамот. Ще, можливо, попередня влада в мерії розраховувала на деякі електоральні бонуси перед виборами.

Та сьогодні очевидно — то був звичайний фарс.

Нині на слуху ще одна «гучна справа» — розробка «Стратегії розвитку Малинської міської територіальної громади на період до 2027 року».

Нічого не маю проти стратегічного мислення й бачення, але знову: за рибу гроші — про юридичну чистоту документів, які продукує мерія, а місцями — і відверту недолугість.

Нещодавно писали, що в мерії приховують розпорядження міського голови та чому так робити не можна.

Сьогодні інше — в органі місцевого самоврядування намагаються робити те, що не просять.

КАБМІН НЕ ПРОСИВ — НЕ БЕРІТЬ ПІД КОЗИРОК

У Розпорядженні міського голови № 107 «Про затвердження нового складу робочої групи з розробки Стратегії розвитку Малинської міської територіальної громади на період до 2027 року» є зокрема такий текст:

Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи постанову Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 932 «Про затвердження Порядку розроблення регіональних стратегій розвитку і планів заходів із їх реалізації, а також проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації зазначених регіональних стратегій і планів заходів» та з метою розробки Стратегії розвитку громади на період до 2027 року та Рішення сесії міської ради № 270…

Коротко: це розпорядження міняє склад робочої групи, яка була утворена Розпорядженням міського голови під номером 87 у квітні 2021 року.

А тепер аспекти, пов’язані з Постановою Кабміну. Якщо міськрада прийняла рішення з посиланням на таку, а міський голова підписав два розпорядження, то слід заглянути, що ж там наказував уряд…

Нічого.

Постанова № 932 ніяким чином не зобов’язує органи місцевого самоврядування розробляти якісь стратегії. А якщо буквально, то:

Розроблення регіональних стратегій і планів заходів

3. Регіональні стратегії і плани заходів розробляються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями після прийняття Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міськими радами відповідного рішення.

Альо!!! А куди тут Малин втиснути?

Малинська міська рада є лише суб’єктом регіонального розвитку (в постанові).

Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації… утворюють у разі потреби робочі групи для підготовки пропозицій до проєктів регіональних стратегій та узгодження позицій до них (далі — робочі групи), до складу яких за згодою входять представники органів місцевого самоврядування…

І так далі й тому подібне: Житомирська ОДА розробляє стратегію, а органи місцевого самоврядування лише залучає, і місцями — навіть за згодою.

Тому запитання: що означає цей мейнстрим «Стратегія 2027», у який вписалися й депутати, прийнявши рішення, і голова, підписавши декілька розпоряджень?

Очевидно, що ніякий КМУ в документах не може фігурувати, а може лише ОДА, або і взагалі — це може бути власна ініціатива міської ради без «врахування й на виконання».

І СМІХ, І ГРІХ

Але, якщо вже є розпорядження, створена робоча група, є положення — читаємо далі.

Положення.

Робоча група формується з представників виконкому, бізнесових кіл, громадських, релігійних та молодіжних організацій, політичних партій різного спрямування, фахівців із питань планування розвитку

Робоча група складається з 23 осіб, з яких 6 — депутати міської ради — можуть брати участь за згодою. А можуть і не брати.

Окрім осіб, яким не надали статус «за згодою», 13 осіб є службовцями міської ради (представниками виконкому — у Положенні).

Відповідно, 4 особи представляють у нас «бізнесові кола, громадські, релігійні та молодіжні організації, політичні партії різного спрямування, фахівців із питань планування розвитку…»

Усе б нічого, якби далі не йшлося…

Робоча група працює постійно, на засадах повної добровільності, самовідданості та безкорисливості.

Карл!!! Яка безкорисливість, коли 13 осіб, які отримують заробітну плату з бюджету громади, в робочий час засідають у «Балаган 2027»?

КОРОТКИЙ ВИСНОВОК

Кабмін не зобов’язує своєю постановою розробляти стратегію розвитку Малинської громади. Якщо вже з огляду на постанову, то це прерогатива Житомирської ОДА, а Малин може бути учасником розробки в рамках обласної програми.

У мерії можуть розробляти будь-які стратегії, концепції та інші грандіозні плани — планування це добре. Але з власної ініціативи.

Хтось там має ретельніше вичитувати розпорядження міського голови перед тим, як давати на підпис. До слова, чомусь в розпорядженнях мера не зазначають розробника документа? Так і має бути?

Навіть гарну справу можна добити пафосом «безкорисливості». Певен, що серед тих 13 представників виконкому немала частина воліла б займатися своїми прямими службовими обов’язками, а не «балаганить». Або, при потребі — організуйте навчання для службовців, «без громадських, бізнесових і політичних кіл».

Відділи й управління мерії подібними справами мають займатися в робочому порядку і виносити на розсуд громадськості готові проєкти документів.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини