Лікнеп: для чого Малинській міській раді потрібна телерадіостудія у 2023 році?

Ми не маємо відповіді на це запитання

І не будемо її шукати.

А до написання цього тексту спонукав один сміливий користувач фейсбуку — Андрій Шевчук з Торонто.

Прокоментував він публікацію про те, що Малинська міська рада ще й сьогодні утримує КП «Малинська телерадіостудія «Полісся».

Щоправда, спочатку не розібрався з авторами й висловив претензії адміністратору групи «Малинчани».

Ось що пан Андрій з Онтаріо заявив:

«<…>, а ви дізнавались, чому так відбувається, чи просто побачили в реєстрі, що підприємство, що не працює не закрите і написали статтю? Можливо, підприємство не закрите, тому що є якісь законодавчі підстави, що його не бажано (не можна) закривати. От якби ви про це дізнались у фахівців з міськради, чому воно не закрите і пояснили це загалу, то була б об’єктивна стаття. А так, лише змарнували простір на сервері. НУ НЕ ЗАКРИТО, НУ І ЩО? Це якісь зловживання? Це якась корупційна схема? Чи ви просто боїтесь привида (як написали) і хочете, щоб його просто боялась громада?»

Напевно, через таку «підтримку» у Малинській міській раді вибрали такий режим інформування громади, який схожий на те, що ви бачите на головному зображенні…

Щоб не сталося — «ну і шо такого?!»

А тепер по суті. У ситуації з «телерадіостудією» не треба нічого дізнаватися, бо в мерії кладуть отой «кріпильний прилад» на стільки законів, що це, як пальцем у небо штрикати.

У ситуації з комунальними підприємствами міська рада відверто порушує Господарський кодекс України, де у статті 78 написано чітко:

«Комунальне унітарне підприємство оприлюднює інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній вебсторінці (вебсайт) або на офіційному вебсайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності, що здійснює функції з управління підприємством, у строки та в порядку, визначені рішенням відповідної місцевої ради. Доступ до таких вебсторінок та вебсайтів є цілодобовим і безоплатним.

Обов’язковому оприлюдненню підлягає така інформація:

цілі діяльності комунального унітарного підприємства;

квартальна, річна фінансова звітність комунального унітарного підприємства за останні три роки, включаючи (за наявності) видатки на виконання некомерційних цілей державної політики та джерела їх фінансування;

статут комунального унітарного підприємства у чинній редакції, а також у редакціях, що діяли раніше…

І багато іншого. При потребі, можете знайти за посиланням — ГКУ, стаття 78, частина 8.

Серед цікавого:

Біографічна довідка (включаючи професійну характеристику) керівника комунального унітарного підприємства (з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних)…

Відповідальність за оприлюднення та достовірність інформації, визначеної цією статтею, несе керівник комунального унітарного підприємства відповідно до законів України та умов укладеного з ним контракту.

«Ну от!!! — зараз закричить інший канадський хлопець. — Це ж не мерія винна!»

Мерія! А конкретно той, хто приймає на роботу й підписує контракти. Для розуміння: унітарне комунальне підприємство — це те, яке засноване виключно міською радою, яка діє виключно в інтересах громади.

Ну, а що ж Андрій відповів на згадку про ГКУ та про те, що це наш клопіт шукати те, що має лежати на столі?

«Та я зрозумів, що вам ні до чого клопоту немає, лише помутити воду, як та Фаріон, щоб нацькувати одних на інших…»

Знаєте, порівняння у пана Андрія дуже влучне вийшло. Бо мову, чим вона вже тільки не гарантована, доводиться ще й сьогодні випрошувати й вимолювати… А то, ще й більше, — десь просити вибачення та перепрошувати, коли тицьнеш пальцем на ті «гарантії».

«О, Ганг, вода твоя каламутна…»


На сайті Малинської міської ради є, хоч і не повна, інформація про п’ять підприємств. Але пошукати їх — то квест. Спробувати ТУТ.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини