Калюжне дно: а як ви там їздити будете?

Знаєте, товариство, хто заохочує копачів «Калюжі»? Наша інертність та опущені руки

Якщо посунути вбік ремствування у фейсбуці, бо вони ні на що не впливають і до тих «штормів» вже всі адаптувалися, то що маємо? Одне групове звернення до міського голови. Не масове, скажу… Міський голова не зробив жодної публічної заяви для громади. Ось тут фейсбук в поміч, якби хотів сказати. Щось чули?

А найбільше дивують мешканці, які живуть поруч. Дивлячись на них, дійсно хочеться на все махнути рукою. Разом з ними. Не треба бунтів, не треба самоспалень — треба спонукати тих до роботи, хто на це впрягався з доброї волі, тих, кому ви делегували представляти ваші інтереси. І у фейсбуці це не зробиш.

От сьогодні четвер, приймальний день у міського голови. Хто ходив на прийом? Уявіть, приходить десять осіб, в приймальний день, всі ж режисери — фільмують… І у мера нема вибору, він мусить публічно визначатися з ким він і проти кого. Бо його слова рознесуть по світу. А в ситуації з «Калюжею» можна набиватися на прийом у будь-який день.

А так він красавчик, які претензії? Скаже, ми працювали тихо, щоб злодєї не здогадалися… Он як у січні цього року. Бачили у звіті ОВД скільки там навернули зауважень? Міська рада, бо до них було письмове звернення, Наталія Парфіненко, Артемко Шафаренко і Коростенська РДА з довідкою: претензій нема. Все. Хіба це не натиск громадськості? Це лавина! Є ще якась громадська організація з Василькова (!). Але, то окрема розмова.

А тепер по суті. Хочу покласти на міського голову відповідальність за ймовірні ризики для безпечності життєдіяльності людей та їхнього здоров’я.

Суть ви зрозумієте прочитавши звернення до Малинського міського голови Олександра Ситайла, надіслане як «електронного звернення» через спеціальну форму на сайті мерії.


ЗВЕРНЕННЯ

Згідно Закону України «Про звернення громадян» та Закону України  «Про місцеве самоврядування»  прошу розглянути мої вимоги та прийняти відповідні міри.

В Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля 16 червня 2023 року оприлюднено оголошення про початок громадського обговорення Звіту ОВД, реєстраційний номер справи 2022121210190, суб’єкт господарювання: ТОВ «БМ ГРАНІТ -У», місце планової діяльності: Розробка та подальша рекультивація Малинського родовища гранітів ділянка Городищенська.

На мою думку, у Звіті ОВД  є суттєвий недолік — не вказано маршрут яким буде відбуватися рух великотоннажного транспорту при вивезенні корисних копалин. Таким чином всебічно не досліджено фактори впливу.

Наявна  під’їзна дорога була облаштована у 1970-х роках ХХ століття, і не враховує сучасних факторів ризику — значне збільшення кількості транспорту, тонажності, сучасних вимог до організації безпеки руху тощо.

Головним недоліком під’їзної дороги до місця планової діяльності є те, що її перехрестя з автошляхом О-061117 (Т-подібне перехрестя, орієнтир — м. Малин,вул. Городищанська, 219) знаходиться на відстані 1.5-2.0 метри від шлагбауму залізничного переїзду із значним обмеження огляду в обидві сторони. Зазначений переїзд відноситься до першої категорії, що передбачає підвищену увагу до рівня безпеки, позаяк здійснюється рух швидкісних потягів типу «Інтерсіті» тощо.

Варто зауважити, що перехрестя автошляху О-061117 та під’їзної дороги знаходиться в межах м. Малин та співпадає з вулицею Городищанська, яка на даному відрізку є небезпечною й без додаткових ризиків — відсутність тротуарів, погана оглядовість, неподалік школа, були випадки наїзду на дітей, вже має значне навантаження великогабаритного транспорту, що перевозить камінь та щебінь.

Таким чином, суб’єкт господарювання при підготовці Звіту ОВД не врахував усіх чинників впливу, які визначає Закону України «Про вплив на довкілля»: вплив на довкілля — будь-які наслідки планованої діяльності для довкілля, в тому числі наслідки для безпечності життєдіяльності людей та їхнього здоров’я, флори, фауни, біорізноманіття, ґрунту, повітря, води, клімату, ландшафту, природних територій та об’єктів, історичних пам’яток та інших матеріальних об’єктів чи для сукупності цих факторів, а також наслідки для об’єктів культурної спадщини чи соціально-економічних умов, які є результатом зміни цих факторів.

З огляду на вищенаведені фактори, вважаю недопустимим використання наявної під’їзної дороги для руху промислового великотоннажного транспорту, оскільки, у разі руху транспорту через перехрестя, яке межує із залізничним переїздом, ризик настання ДТП значно збільшується, як за участі автомобільного транспорту так і залізничного.

Міський голова — це посадова особа у територіальній громаді, на яку Закон України «Про місцеве самоврядування» (ст. 42, ч. 4, пп 14, 15) покладає обов’язок представляти територіальну громаду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об’єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства.

Тому прошу розглянути це питання та в межах наданих вам повноважень звернутися до Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртансбезпека), яка здійснює державногий нагляд (контроль) за безпекою на автомобільному та залізничному транспорті. Також прошу довести до відома ПАТ «Укрзалізниця» та «Укравтодор» про потенційні ризики на зазначеному переїзді та перехресті.

Звертаю вашу увагу, що згідно Закон України «Про місцеве самоврядування» міський голова несе персональну відповідальність за здійснення наданих йому законом повноважень.

Закон України «Про звернення громадян» передбачає, що на обгрунтовану письмову вимогу громадян  термін розгляду може бути скорочено від встановленого законодавством. Тому прошу розглянути заяву у найстисліші сроки, оскільки зауваження є критичними для безпечності життєдіяльності людей та їхнього здоров’я.


Так що не водоймою єдиною з флорою та фауною треба перейматися. Є ось така ще проблема — інфраструктурна й безпекова. Чи треба робити візуалізацію того, як на переїзді вовтузиться тягач навантажений камінням? А ще більш розтовчена дорога в межах міста… І це заради чого? 25 робочих місць, 600 тисяч орендної плати на рік… Який ще сир обіцяли?

P.S. У звіті ОВД зазначено тільки автосамоскиди Volvo А 35 D, такі, як на головному фото.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини