Виробництво оцинкованої сталі

Потреба купити оцинковану сталь в рулонах (оцинковку) актуальна в багатьох галузях виробництва та будівництва.

Наявність на металі особливого покриття із сплаву цинку та інших елементів забезпечує сталі надійний захист від розповсюдження по його поверхні іржі, та попереджає розвиток корозійних процесів, підвищуючи довговічність матеріалу, та виготовлених із нього виробів.

Цинкове покриття надійно фіксується на сталі і утворює захисний бар’єр, що унеможливлює контакт металевої основи із зовнішнім середовищем. Навіть за умови механічного пошкодження захисного шару (отвори, подряпини), особливі властивості цинку запускають хімічні процеси, в результаті яких утворюються сольові продукти які захищають зону пошкодження від руйнування зовнішнім впливом. Завдяки таким властивостям в місцях зрізу оцинкованих листів, а також в місцях їх фіксації і кріплення за допомогою саморізів не з’являється іржа і сталь лишається захищеною.

Особливості виготовлення оцинкованої сталі

Щоб отримати матеріал високої якості, підприємства металургійної промисловості використовують сучасне устаткування. Виробництво ретельно контролюється на всіх етапах.

Сировиною для виготовлення оцинкованої сталі може слугувати рулонна сталь різних марок, на яку наноситься захисне покриття маркового цинку Ц0 або Ц1. Цинковий шар може наноситись з одного або обох боків металу. Його товщина регламентована вимогами ГОСТ і залежить від кінцевого призначення сталі та умов її використання.

Нанесення на метал цинкового покриття може здійснюватися кількома різними методами:

Занурення. Листкову сталь після попередньої підготовки (віджигу) занурюють до ванни із цинковим сплавом. Між металом та розплавленим цинком відбувається хімічна реакція, в результаті якої формується захисний шар, що міцно та рівномірно фіксується на поверхні основи і формує із нею хімічні зв’язки. Такий метод нанесення утворює суцільний шар цинку на поверхні сталі. Концентрація покриття поступово знижується і центр основи залишається сталевим. Гаряча оцинковка дозволяє сформувати найбільш витривале та довговічне покриття.

Прогін. Для отримання цинкового захисного шару рулонну сталь протягують крізь розплавлений цинк. Така методика дозволяє покрити поверхню металу цинком, проте всередину матеріалу він не проникає.

Холодне цинкування. Технологічно спосіб нагадує фарбування і полягає в нанесенні лако-цинкової суміші на метал. У даної методики найменша собівартість, проте якість захисного покриття при її застосуванні низька. Сталь, оцинкована холодним методом, може використовуватись в умовах низької вологості, а також всередині приміщень, де відсутній зовнішній вплив на матеріал.

Термодифузія. Термодифузійний метод оцинковки полягає в нанесенні цинку на метал під дією надвисоких температур. Такий спосіб цинкування дозволяє отримати максимально глибоку фіксацію цинку на металі за рахунок інтенсивної хімічної реакції і глибокого проникнення атомів захисного покриття всередину основного металу.

Ступінь цинкування визначається вагою цинку в грамах на м2 сталевого листа. Товщина основного матеріалу при оцінюванні ступеня цинкування не враховується, бо не впливає на кількість використаного цинку. Саме від товщини цинкового шару залежить якість та вартість матеріалу.

* партнерський матеріал

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини