Що потрібно знати про цукровий діабет

Що таке цукровий діабет?

Термін «діабет» охоплює всі захворювання з надмірним сечовипусканням, а слово «цукор» говорить про проблеми з рівнем глюкози в крові.

Цукровий діабет – це недуга, викликана недостатньою кількістю інсуліну. Так називають гормон і життєво важливу речовину, яка генерується підшлунковою залозою для перетворення цукру (глюкози) в енергію.

Інсулін діє як ключ до відкриття дверей, які дозволяють цукру проникати в клітини організму. При діабеті підшлункова залоза виробляє занадто мало інсуліну. Оскільки весь цукор не може потрапити в клітини, щоб перетворитися в енергію, він накопичується у кровотоку. Тому діабет характеризується підвищеною концентрацією глюкози.

Як повинно бути?

Наше тіло автоматично підтримує цукор на належному рівні. Після прийому їжі, що містить вуглеводи, він дуже швидко всмоктується в кров, де його кількість повинна бути не надто високою і не дуже низькою. Для контролю та підтримання здорової концентрації цукру, підшлунковою залозою виробляються два гормони – інсулін і глюкагон.

Однак коли глюкоза потрапляє в хворий організм разом з такими продуктами як хліб, крупи, фрукти, крохмалисті овочі, бобові, молоко, йогурт і солодощі вона не може бути перетворена в енергію. Цукор після їжі залишається у кровотоку, а його рівень, який називається глікемією, різко збільшується і вимагає стабілізації.

Типи діабету

Існують різні типи діабету, всі вони складні та серйозні. Основними вважаються три типи:

  • 1-й тип має тенденцію виникати в дитячому або юнацькому віці і завжди вимагає лікування ін’єкціями інсуліну. Це пов’язано з тим, що імунна система організму руйнує бета-клітини, що виробляють інсулін.
  • 2-й тип повільно розвивається в зрілому віці. Це прогресуюче захворювання, яке іноді можна лікувати за допомогою дієти та фізичних вправ, але частіше за все вона вимагає прийом антидиабетических ліків або ін’єкцій інсуліну.
  • Гестаційний діабет виникає у жінок під час вагітності. Він повторює симптоматику і розвиток діабету 2-го типу, але відрізняється причинами.

Нецукровий діабет часто плутають з цукровим діабетом через схожість назви та симптомів. Нецукровий діабет – це рідкісний недуг, при якому порушується система підтримки здорового змісту води в організмі.

Де можна дізнатися більше?

На сайті doitnow.com.ua можна не тільки ознайомитися з інформацією про найпоширеніше захворювання, але й зробити багато корисних речей, від проходження тесту і консультацій до навчання в онлайновій школі. Відеокурси і вебінари від лікарів-ендокринологів вищої категорії:

• розглядають механізми появи гестаційного діабету;
• містять поради по дієтології;
• розповідають, як насолоджуватися повноцінним життям при діабеті;
• підказують, як уникнути тривог та стресів.

Рання діагностика, правильне лікування і здоровий спосіб життя знижують ризик ускладнень, пов’язаних з діабетом.

* партнерський матеріал

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини