Аварійно-диспетчерська служба АТ «Житомиргаз» працює 24 год на добу, без перерв та вихідних та виїжджає на виклики за телефонними зверненнями, які надходять на номер «104»
У середньому аварійно-диспетчерська служба за добу опрацьовує 30-35 викликів. Найпоширеніша причина викликів – запах «газу» поблизу фасадів приміщень багатоквартирних та приватних будинків, характерний запах у помешканнях та квартирах.
«Найчастіше виклики від споживачів надходять зі скаргами на запах газу у помешканні або поруч із будинком. Така проблема виникає через відсутність технічного обслуговування мереж», – коментує ситуацію начальник аварійно-диспетчерської служби Олег Мирончук.
За стан газових мереж всередині житлових будинків та нежитлових приміщень до точки розмежування відповідає власник таких будівель або балансоутримувач. У багатоквартирних будинках – ОСББ або управитель.
За безпечну експлуатацію мереж у квартирі відповідає споживач. До того ж чинний закон «Про житлово-комунальні послуги» передбачає, що технічне обслуговування та ремонт газових мереж в будинку робиться коштом співвласників (ст. 14, п. 3).
Оскільки вартість даних робіт більше не передбачена у тарифі газорозподільних компаній.
Також балансоутримувачі можуть самотужки обрати підрядника, який буде регулярно дбати про стан газових мереж будинку. Вільний вибір постачальника послуги прописано в Кодексі газорозподільних систем.
Розділом 5 пунктом 3 передбачено, що власники укладають договори про технічне обслуговування з суб’єктами господарювання, які мають право на виконання таких робіт.
Всього за 7 місяців цього року АДС опрацювала майже дванадцять з половиною тисяч викликів. Найчастіше на номер «104» надходять виклики від споживачів обласного центру та передмістя.
Читайте також – Безпека та стабільність доставки енергоресурсу: у «Житомиргазі» розповіли про підготовку до зими