Ціни регулюються на всі лікарські засоби, вартість яких перевищує 50 грн
З 1 березня у Житомирській області Держпродспоживслужба відновила контроль за цінами на лікарські засоби. В аптеках розпочали перевірки, які були тимчасово призупинені через повномасштабне вторгнення.
Про це інформує Житомир.інфо.
Як повідомила начальниця управління захисту прав споживачів та контролю за регульованими цінами ГУ Держпродспоживслужби у Житомирській області Людмила Козловська, з 1 березня поновлено як планові, так і позапланові перевірки на фармацевтичному ринку. Основна мета – контроль за дотриманням норм державного регулювання цін.
Ціни регулюються на всі лікарські засоби, вартість яких перевищує 50 грн (з урахуванням податків). Якщо ж вартість препарату нижча, його ціна визначається аптеками самостійно, виходячи з попиту і пропозиції. Усі аптеки зобов’язані дотримуватись встановлених державою норм ціноутворення.
Держпродспоживслужба здійснює як планові, так і позапланові перевірки. На 2025 рік заплановано перевірку двох аптек. Позапланові інспекції проводяться на підставі звернень громадян. Станом на 6 березня зафіксовано три таких звернення: одне – через гарячу лінію та два – письмові щодо вартості препаратів для лікування гіпертонії. Всі вони передані на розгляд і можуть стати підставою для позапланових перевірок.
У разі виявлення завищених цін аптеки можуть бути оштрафовані. Відповідно до статті 20 Закону України “Про ціни і ціноутворення”, штраф для аптек становитиме 100% суми порушення, а посадові особи несуть адміністративну відповідальність із фіксованим штрафом у розмірі 2 550 грн.
Попри плани з 1 березня знизити ціни на окремі лікарські засоби на 30%, у Житомирі в комунальній аптеці № 127 зазначають, що поки що не на всі препарати нові ціни вступили в дію. Це пов’язано з тим, що залишки від попередніх закупівель продаються за старими цінами. Нові партії препаратів вже мають знижені ціни.
Куди звертатися у разі завищених цін?
Громадяни можуть звернутися до Держпродспоживслужби, якщо вважають, що ціни в аптеках є необґрунтовано високими. Контактні номери:
- 044-364-77-80
- 050-230-04-28
Раніше українські фармацевтичні виробники надали МОЗ пропозиції щодо зниження цін на низку препаратів. Очікується, що поступово ціни на понад 100 найменувань ліків будуть знижені.
Нагадаємо, що з 1 березня 2025 року відновлено заходи державного контролю за дотриманням аптечними закладами та дистриб’юторами вимог щодо формування та застосування регульованих цін. Відповідні перевірки здійснюватиме Держпродспоживслужба.