Потужність станції — 150 кіловатів
У Коростені завершили будівництво наземної сонячної електростанції, яка забезпечуватиме енергією центральну міську лікарню. Проєкт вартістю 5,4 мільйона гривень реалізовано за підтримки міжнародних грантових програм, фінансованих Німеччиною та Швейцарією.
Про це повідомляє Суспільне.Житомир.
Сонячні батареї мають не лише зменшити витрати міського бюджету на енергопостачання, але й сприяти стабільному функціонуванню медичного закладу навіть у складних умовах.
За словами керівника лікарні Сергія Ковердуна, це лише перший крок у масштабній програмі модернізації медичної інфраструктури.
«Цей проєкт коштував 5,4 мільйона гривень. Наразі ми вже сплатили 90 тисяч євро організації, яка виконала роботи. Ще 10 тисяч євро європейські фонди виділять після того, як ми надамо документи, що підтверджують підключення станції до мережі та отримання електроенергії. Один мільйон гривень ми попросили у міської влади. Власні кошти, близько 350 тисяч гривень, які лікарня заробила самостійно, буде сплачено після підписання фінальних документів», — повідомив Сергій Ковердун.
Він уточнив, що нову сонячну електростанцію потужністю 150 кіловат встановили на місці занедбаної ділянки лікарні, облаштувавши також дорогу та стоянку. Вона дозволить значно зекономити кошти міського бюджету.
«У літній період ми можемо отримувати надлишок енергії, а взимку її буде достатньо для потреб лікарні. На випадок блекауту маємо запаси палива та генератори біля кожного відділення», — зазначив Сергій Ковердун.
Електрик Руслан Котвицький додав, що станцію вже підключають у тестовому режимі: «Завтра або післязавтра плануємо спробувати перший запуск. Все повинно пройти успішно».
Також лікарня планує встановити другу електростанцію на даху восьмиповерхового корпусу після завершення його будівництва.
«Сподіваюся, що за рік чи два ми завершимо цей проєкт», — підсумував Сергій Ковердун.
Потужність 150 кіловат (кВт) є досить суттєвою для локальних потреб, особливо в контексті медичного закладу.
У випадку Коростенської лікарні 150 кВт забезпечать електроенергію для критичного обладнання (апарати штучної вентиляції легенів, монітори, освітлення, холодильники для зберігання ліків тощо). Хоча в пікові моменти може знадобитися більше, особливо взимку, така станція суттєво зменшить витрати на електроенергію.
Читайте також: Коростенську районну лікарню хочуть переобладнати під реабілітаційний центр