Житомирська облрада підтримала звернення щодо заборони діяльності релігійних організацій УПЦ МП

«Обласна рада не може заборонити функціонування тої чи іншої організації, але – це позиція депутатів…»

На черговій сесії обласної ради 7 грудня депутати проголосували за звернення до президента, Верховної ради, Кабміну та Ради національної безпеки й оборони України щодо заборони діяльності релігійних організацій (об’єднань) УПЦ московського патріархату на території держави. Питання поставили першим на розгляд та проголосували без обговорень.

Про це пише Житомир.info.

На сесії був присутній 41 депутат, 36 проголосували – «за». П’ять депутатів не голосували за дане рішення: Сергій Білошицький (позафракційний, обраний від ОПЗЖ), Руслан Годований (фракція партії «Пропозиція), Анатолій Мелашенко (позафракційний, обраний від ОПЗЖ), Володимир Нагорняк (позафракційний, обраний від ОПЗЖ), Наталія Рибак (позафракційна, обрана від ОПЗЖ).

Один з тих, хто не підтримав рішення, прокоментував свою позицію журналістам.

«Я не брав участь у цьому голосуванні, оскільки вважаю його незаконним, юридично безграмотним. Тому що Української церкви московського патріархату не існує – є Українська православна церква. Якщо хтось на догоду політичним босам хоче проголосувати за це питання, то це їх особисте питання.

Моя особиста позиція: якщо серед священників будь-якої конфесії, або серед інших органів, є люди, які зрадили батьківщину, не відстоюють Україну, порушують закон, то вони мають нести персональну відповідальність. В Україні немає колективної відповідальності», – сказав депутат Житомирської обласної ради Руслан Годований.

Один з ініціаторів звернення розповів, що означає дане рішення.

«Хочу підкресли – це спільний напрацьований депутатами проєкт. Було звернення від мене, від колег від «Європейської солідарності», але обласна рада проявила у цьому питанні єдність, і ми напрацювали спільний проєкт, який винесли на розгляд сесії.

Наше рішення розширене, звертання – це лише один з пунктів. Це рішення передбачає рекомендацію органам самоврядування на теренах Житомирської області сприяти релігійним громадам, які прийняли рішення про вихід з-під підпорядкування церкві московського патріархату в інші церкви.

Також рекомендації до правоохоронних органів забезпечити збереження майна та культурних цінностей у тих громадах, які знаходяться в московському патріархаті й прийняли рішення про перехід до іншої конфесії. По області непоодинокі випадки, коли громадяни приймають рішення, а священник одноособово не дає ключі від храму», – розповідає депутат Житомирської обласної ради Сергій Крамаренко.

В.о. голови Житомирської обласної ради зазначив, що заборонити діяльності релігійної громади може лише відповідний закон.

«Обласна рада не може заборонити функціонування тої чи іншої організації, але – це позиція депутатів обласної ради. Якщо не буде прийнятий закон Верховною радою, хоча я думаю він буде прийнятий, саме в указі президента є доручення Кабінету Міністрів розробити даний законопроєкт, то лише він може прийняти те чи інше рішення щодо функціонування.

Або громади, де знаходяться храми, мають прийняти рішення щодо функціонування, або переходу до іншої церкви. Я думаю, що понад 500 приходів є Української православної церкви на території Житомирської області», – сказав заступник голови облради Володимир Ширма.

Відео Житомир.info
ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини