Верховна Рада ухвалила закон про трансляцію засідань місцевих рад

Засідання місцевих рад будуть транслювати після завершення війни, але оприлюднювати запис – вже незабаром

Верховна Рада 22 лютого ухвалила в цілому зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо забезпечення прозорості місцевого самоврядування (законопроєкт 6401).

Визначається, що пленарне засідання ради транслюється в мережі Інтернет у режимі реального часу, крім випадків розгляду питань, що містять інформацію з обмеженим доступом відповідно до Закону «Про доступ до публічної інформації».

Пленарне засідання ради підлягає відеозапису, який зберігається не менше п’яти років. Відеозапис пленарного засідання ради оприлюднюється в частині, що транслюється відповідно до цього Закону, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після проведення засідання, на офіційному вебсайті ради чи в інший спосіб із забезпеченням відкритого доступу до відеозапису.

За відповідне рішення проголосувало 262 народних депутати України.

Законопроєкт отримав підтримку від представників органів державної влади, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, громадських організацій, експертного середовища.

Ключовими новелами Закону є:

трансляції пленарних засідань місцевих рад та засідань їх постійних комісій у мережі Інтернет в режимі реального часу;

здійснення відеозаписів засідань, які підлягають збереженню не менше п’яти років та оприлюднюються на офіційному вебсайті ради чи в інший спосіб, невідкладно після закінчення засідання, але не пізніше наступного дня після його проведення;

висвітлення проєктів порядків денних засідань постійних комісій ради, висновків і рекомендацій, а також протоколів її засідань, які містять результати поіменного голосування;

обов’язковість використання державної мови депутатами, посадовими особами місцевого самоврядування, іншими доповідачами під час сесій рад;

оприлюднення на єдиному державному вебпорталі відкритих даних та на офіційних вебсайтах органів місцевого самоврядування публічної інформації у формі відкритих даних щодо об’єктів права власності територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах, а також об’єктів їхньої спільної власності, що перебувають в управлінні районних і обласних рад, в тому числі інформації за результатами інвентаризації, проведеної згідно із законодавством.

Прийняття даного Закону є важливим кроком до посилення прозорості місцевого самоврядування.

Норми в частині проведення трансляцій набирають чинності через 30 днів з дня припинення чи скасування воєнного стану в Україні.

Інфографіка: ВРУ
ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини