…й одними досягненнями приховує відверті програші
Поки підприємство, яке хотіло переробляти пластик у місті, отримує відмову, бізнесмени, які давно мріють про Калюжу, отримують «зелене світло».
Є такі новини, які приносять надію, але лише до того моменту, поки не починаєш читати дрібний шрифт. Саме такою «обнадійливою» звісткою сьогодні, 25 березня, потішила громаду Малинська міська рада: підприємство, яке хотіло переробляти пластикові відходи, і до якого у громади було питання, не отримало дозволу на діяльність.
Здавалося б, перемога! Але є нюанс: відмову видали «з можливістю повторної подачі», що радше схоже на паузу, ніж на остаточну крапку.
Натомість ТОВ «БМ ГРАНІТ-У», яке вже роками мріє розпочати видобуток на місці легендарної «Калюжі», нарешті отримало позитивний висновок. Але про це мерія скромно промовчала.
Втім, чи варто вдавати, що нас це дивує? Малинська міська рада вже не раз «не помічала» будь-які дії ТОВ «БМ ГРАНІТ-У» і відверто не підтримувала громаду у боротьбі за популярне місце відпочинку.
Навіть на останньому громадському обговоренні щодо «Калюжі» представники влади вирішили не заморочуватися – просто проігнорували дискусію. Чого не скажеш про аналогічні слухання щодо обробки відходів — тоді заступник мера Павло Іваненко, навіть за кермом, закидував опонентів зауваженнями.
ПРО ЗАУВАЖЕННЯ ДО «РЕСАЙКЛІНГ ПЛАСТ»
Зупинимось детальніше на відмові ТОВ «РЕСАЙКЛІНГ ПЛАСТ», яке мало намір займатися переробкою відходів у Малині. Промисловий майданчик планували розмістити на вулиці Приходька, 64. Однак перше велике випробування для цього підприємства завершилось не на їхню користь. Департамент екології Житомирської ОВА не надав позитивного висновку з оцінки впливу на довкілля (ОВД).
Причиною стало те, що представники бізнесу не змогли підтвердити правдивість поданих даних, а також документи не відповідали вимогам законодавства про охорону навколишнього середовища. За словами екологів, це є підставою для відмови у видачі позитивного рішення щодо оцінки впливу на довкілля.
Нагадаємо, що під час громадських слухань, які відбулися 20 лютого, мешканці озвучували занепокоєння щодо екологічного впливу підприємства, шуму та близькості до житлових зон. Зокрема, пропонували альтернативне місце для підприємства біля полігону твердих відходів. Мешканці також звернули увагу на можливе забруднення ґрунтових вод і підвищення рівня шуму внаслідок діяльності підприємства…
Проте, як вже зазначали вище, хоча відмова не є остаточним вироком, оскільки є примітка про можливість повторної подачі документів, наразі процес на паузі.
ПРО «КАЛЮЖУ»: ПОЗИТИВНИЙ ВИСНОВОК І ПІДТРИМКА МЕРІЇ
Тепер про успіхи ТОВ «БМ ГРАНІТ-У», яке на цьому етапі досягло свого та отримало позитивне рішення від профільного департаменту ОВА.
Висновок такий: департамент ознайомився зі звітом ОВД, врахував усі зауваження, зокрема висловлені під час громадського обговорення, а також технічні та екологічні аспекти. І вважає допустимим провадження планової діяльності. Всі впливи на природу та життя людей обласні посадовці трактують як «екологічно допустимі».
До слова, як зазначали під час громадських слухань, звіти з ОВД по цих двох «проєктах» готував один екологічний аудитор — Олександр Медвідь…
Нагадаємо також, що міська рада підтримала бізнесменів не тільки своїм наполегливим мовчанням, а й «мокрою печаткою». У своєму листі до Департаменту екології Житомирської ОДА, про який наше видання писало раніше, Малинська мерія заявила, що не має суттєвих зауважень до звіту з оцінки впливу на довкілля, підготовленого ТОВ «БМ ГРАНІТ-У». Також зазначили, що наша влада не заперечує проти розробки кар’єру, оскільки проєкт відповідає чинному законодавству України… Словом, дали «зелене світло».
Тут мав би бути висновок, але, здається, вже все зрозуміло. Малинська міська рада знову продемонструвала свій унікальний стиль управління, де комунікація з громадою перетворюється на маніпуляцію, а справжні інтереси посадовців ховаються за послідовним мовчанням.
ПОСИЛАННЯ НА ДОКУМЕНТИ