Нові старостинські округи мають утворити до листопада

Опубліковано Закон щодо розвитку інституту старост.

В газеті «Голос України» опубліковано закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку інституту старост».

Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. У Закон України «Про місцеве самоврядування в Україні» та деякі інші законодавчі акти внесено зміни, які впорядковують інститут старост.

СТАРОСТИНСЬКИЙ ОКРУГ

Під час обговорення закону пропонувалося утворювати старостинські округи з кількістю населення від 1500 осіб.

В опублікованому законі маємо іншу норму:«Старостинський округ утворюється відповідною сільською, селищною, міською радою у складі одного або декількох населених пунктів (крім адміністративного центру територіальної громади), на території якого (яких) проживає не менше 500 жителів».

Верхню межу законотворці не встановили. Теоретично Малинську МТГ можна поділити на декілька старостинських округів — умовно на чотири чи п’ять.

ЯК ОБИРАТИМУТЬ СТАРОСТУ

Як і раніше, староста затверджується міською радою на строк її повноважень за пропозицією міського голови, але є новація — за результатами громадського обговорення.

Кандидатура старости вноситься на громадське обговорення й вважається погодженою, якщо отримала таку підтримку у старостинському окрузі:
«…з кількістю жителів до 1500 – більше 20 відсотків голосів жителів від загальної кількості жителів відповідного старостинського округу, які є громадянами України і мають право голосу на виборах;
з кількістю жителів від 1500 до 10 тисяч – більше 17 відсотків голосів…»

Порядок проведення громадського обговорення (громадських слухань, зборів громадян, інших форм консультацій з громадськістю) кандидатури старости затверджується міською радою.

Після обговорення в громаді кандидатуру має затвердити міська рада. Якщо депутати не підтримали кандидата, то ця особа не може виноситися на розгляд повторно.

СТАРОСТА НЕ БУДЕ ЧЛЕНОМ ВИКОНКОМУ ЗА ПОСАДОЮ

Якщо раніше всі старости за посадою автоматично ставали членами виконкому, то тепер ця норма скасована.

«Сільська, селищна, міська рада за пропозицією сільського, селищного, міського голови може прийняти рішення про входження старост до складу виконавчого комітету відповідної ради за посадою», — на розсуд міського голови.


Згідно з законом, міський голова у тримісячний термін має забезпечити утворення старостинських округів.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини