Великі Кліщі:«Єдина згадка, що тут жили люди – церква святого Михаїла…»

Разом з небайдужими людьми родині вдалось відновити церкву до її автентичного вигляду.

Надія Смоліна з родиною протягом 20 років опікується церквою святого Михаїла, яка розташована у відселеному після чорнобильської аварії селі Великі Кліщі Народицької громади. Про це Суспільному розповіла сама Надія Смоліна.

Жінка народилася в селі Великі Кліщі, але після вибуху на Чорнобильській АЕС всі жителі були змушені виїхати. У 1990 році населений пункт зняли з обліку.

Відео: Суспільне Житомир

«На цьому місці була моя хата, – каже Надія, – така чудова, прекрасна українська хата, а зараз нічого немає. І звичайно, що мені душа болить. Хати немає, але місце, де вона була, залишилося, і пташки однаково співають, звеселяють душу».

Надія Смоліна розповідає, що наразі єдина згадка про те, що тут жили люди – церква святого Михаїла. Цим храмом її родина опікується упродовж останніх 20 років.

«Мені якось наснилося, що ми маємо приїхати сюди. Приїхали і побачили, що тут нічого не було, все перевезли, коли виїжджали. І ми почали цей храм відновлювати. Люди приносили ікони, прибирали тут, фарбували. Олег Лук’яненко з моєї родини із Малина замовив цей іконостас у Києво-Печерській лаврі. Іконостас ідентичний тому, який колись був у Великих Кліщах», – розповіла Надія Смоліна.

Всередині стіни та стелі храму розписані іконами, на яких зображені біблійні сюжети. Нині до церкви приїжджають не лише колишні жителі, але й паломники з усієї України.

«Ця церква відкрита завжди – вдень і вночі. Сюди можна приїжджати у будь-який час», – каже Надія.

Раніше MALYN.MEDIA публікував перелік літератури і кінострічок про трагедію.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини