Скандальний закон про дрова: у ВРУ роз’яснили, кого не штрафуватимуть

Проголосований законопроєкт дозволяє українцям зберігати 30 куб м соснових дров або 15 куб м дубових

Днями Верховна Рада ухвалила законопроєкт №9665, більш відомий як «законопроєкт про дрова», який передбачає посилення відповідальності за зберігання, перевезення або збут дров без документів про їхнє походження. Так, якщо вартість збереженої деревини перевищує 30 тисяч гривень, порушнику загрожує кримінальна відповідальність з позбавленням волі на термін від 5 до 7 років. Якщо ж ціна деревини менша за 30 тисяч гривень, тоді передбачено адміністративний штраф від 34 тисяч гривень.

Після активних дискусій, які викликав цей закон, у ВРУ надали роз’яснення. Зокрема, щодо побутових споживачів.

Відтак, українцям дозволяється зберігати 30 куб м соснових дров або 15 куб м дубових, повідомила партія «Слуга народу» з посиланням на одного з авторів законопроєкту №9665 Максима Павлюка. 

Він зауважив, що суто технічно ця норма запрацює не раніше, як із початку підготовки до наступного опалювального сезону.

За словами Павлюка, проголосований Верховною Радою законопроєкт спрямований не проти населення, яке використовує дрова для обігріву власного помешкання, а стосується «чорних лісорубів», незаконних пилорам, які наживаються на краденому лісі.

«В окремих ЗМІ з’явилися повідомлення про те, що начебто норми проголосованого законопроєкту забороняють населенню зберігати вдома дрова для власного користування без підтверджуючих документів. Такі повідомлення абсолютно не відповідають дійсності і є не просто довільним трактування проголосованих норм, а відвертою неправдою», – заявив депутат.

«Іншими словами, особа не несе жодної відповідальності за зберігання 30 м куб. соснових дров, або 15 м куб. дубових. Це той об’єм, який потрібен домогосподарству на опалювальний сезон, і навіть дещо із запасом», – зауважив Максим Павлюк. 

Він також уточнив, що для притягнення до кримінальної відповідальності необхідно дрова на суму понад 30 тис. грн, а це, за даними ДроваЄ, — 30 м куб. сосни або 15 м куб. дуба.

Водночас як додав депутат, якщо хтось, розуміючи складність ситуації, невизначеність в енергетиці, заготував на цю зиму більше, ніж 15 кубів дубових дров чи 30 куб. м соснових, для них немає причин перейматися.

«Закон не має зворотної сили в часі, відтак державні органи, зокрема й поліція, не має права вимагати документи на наявну деревину, яка придбана до набрання законом чинності.

Цей законопроєкт покликаний не шукати дрова у дворах людей, а запобігти обігу нелегальної деревини та зберегти природу, привести норми українського законодавства до європейських вимог», — повідомив автор законопроєкту.

Ще один автор законопроєкту Олександр Дануца зазначив, що не вся деревина потрапляє під визначення «дрова». «Домашні вишні, абрикоси чи груші не є дровами у розумінні цього закону. Цей закон важливий тому, що, на жаль, незаконна та безконтрольна порубка дерев в Україні набула стану критичності», — уточнив він.

Одним з ініціаторів законопроєкту виступив народний депутат від Коростенського регіону Володимир Арешонков.

Сам законопроєкт було ухвалено 10 жовтня 2024 року, а вже 15 жовтня його направили на підпис Президенту України.

Зазначимо, що на підтримку цього нововведення для українців, окрім депутата Арешонкова, проголосували також Тетяна Грищенко, яка балотувалася від Малинського округу, та Арсеній Пушкаренко.

Нагадаємо, українці, які опалюють житло дровами, вугіллям або іншим твердим паливом, зможуть отримати додаткову виплату у розмірі до 21 тисячі гривень.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини