Народження, шлюб, смерть: у РАЦСах громад Житомирщини видаватимуть усі свідоцтва

Мешканці зможуть реєструвати народження, шлюб і смерть у кожній громаді.

Раніше територіальні громади не мали повноважень реєструвати акти цивільного стану – народження, шлюб та смерть. Втім, від 14 липня цього року Постановою Кабміну №727 внесли деякі зміни, якими дозволили місцевим РАЦСам надавати такі послуги.

У Житомирському РВ АМУ пояснили, що раніше діяла норма, за якої тергромади з центрами у містах обласного значення не мали повноважень у реєстрації актів цивільного стану: народження, шлюбу та смерті.

«До АМУ неодноразово зверталися громади з питанням: як надавати послуги з реєстрації актів цивільного стану у старостинських округах, якщо адміністративний центр – місто обласного значення. Фактично через цю норму порушувалися права громадян на отримання таких базових адміністративних послуг як державна реєстрація народження, шлюбу, смерті», – коментує виконавчий директор Житомирського регіонального відділення АМУ Тетяна Кухарська.

З її слів, Закон 1427-IX вирішив цю проблему і наділив територіальні громади з центрами у містах обласного значення такими ж повноваженнями, як і в інших територіальних громад.

Читайте також – Пандемія не перепона: українці активно одружуються.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини