Напідпитку та без прав: у Малині перевіряють мопедистів і мотоциклістів

Впродовж шести місяців триває акція «Мопед», мета якої попередити ДТП. Поліцейські зупинили вже 15 водіїв, які не мали прав і були п’яними.

Співробітники відділення поліції №1 у Малині проводять комплекс профілактичних заходів «Мопед». Акція триває з травня по жовтень цього року, і націлена нагадати водіям двоколісних про безпеку за кермом та знизити кількість аварій на дорогах за їх участі.

Про це повідомили у пресслужбі відділення поліції №1 у Малині.

Мотовелотранспорт є найбільш доступним і мобільним транспортом, який за короткий час помагає долати дистанції. Однак, як зазначив начальник  відділення поліції  №1 у Малині Сергій Цівончук, велосипеди, скутери, мопеди та мотоцикли – є досить серйозним джерелом підвищеної небезпеки, а дорожні пригоди за їх участю призводять до тяжких наслідків.

«Порушення маневрування, недотримання безпечної швидкості, відсутність навичок керування — все це призводить до зіткнень. Також нерідкі випадки перекидання або падіння мототранспорту, наїзди на перешкоди: стовпи, дерева, бордюри тощо», – зауважив Сергій Цівончук.

Від початку акції поліцейські перевірили 229 мототранспортних засобів.  І виявили 158 порушень ПДР. Зокрема, 15 разів водії були напідпитку або не мали прав.

У поліції нагадують правила керування мопедом або мотоциклом:

–  посвідчення водія відповідної категорії,

– свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу,

– номерні знаки.

Посвідчення водія можна отримати після проходження навчання в автошколі, де здійснюють підготовку категорій А; А1; В1 та після здачі теоретичного і практичного іспитів у територіальному сервісному центрі МВС.

Категорії, які відповідають типам мототранспорту:

А1 — мопеди, моторолери та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна до 50 куб. см або електродвигуном до 4 кВт;

А — мотоцикли ( у т.ч. з боковим причепом) та інші двоколісні ТЗ з об’ємом двигуна 50 куб. см і більше або електродвигуном 4 кВт і більше;

В1 — квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) ТЗ, з максимальною масою не більше 400 кг.

Підготовка водіїв категорій А1; А проводиться для осіб, які досягнули 16-річного віку, для категорії В1 — для осіб, які досягнули 18-річного віку.

Також водії мопедів та мотоциклів повинні дотримуватися правил безпеки:

– задовільний технічний стан

– наявність мотошолому у водія та пасажира;

– дотримання вимог дорожніх правил

 «Дотримуйтеся ПДР та бережіть себе!» – підсумовують правоохоронці.

Читайте також – ДТП в Малині: 16-річний мотоцикліст зіткнувся з електроопорою.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини