Малинський суд конфіскував у власність держави землю росіян та білорусів

Йдеться про шість земельних ділянок

Впродовж першого місяця 2024 року Малинський районний суд ухвалив шість рішень щодо конфіскації земельних ділянок, які належали громадянам рф та білорусі. У власність держави конфіскували п’ять земельних ділянок, належних громадянам рф, та одну – у громадянина білорусі.

Про це повідомив Малинський райсуд.

Йдеться про позови, подані в інтересах держави Головним управлінням Держгеокадастру у Житомирській області та Коростенською окружною прокуратурою.

Суд встановив, що громадяни рф та білорусі набули у власність землі сільськогосподарського призначення в порядку спадкування, але проігнорували вимоги Земельного кодексу України і впродовж року не здійснили їх відчуження.

Згідно зі ст. 13 Конституції України земля, яка перебуває в межах території України є об’єктом права власності народу. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону (ст. 14 Конституції України).

Статтями 81 та 145 Земельного кодексу України передбачено, що землі сільськогосподарського призначення не можуть перебувати у власності іноземних громадян.

У разі, якщо до іноземця переходить право власності на земельну ділянку, яка не може набуватися ним у власність, то така земля підлягає відчуженню її власником протягом року з моменту переходу такого права.

Читайте також — «Непрозора» земля: мер ветував рішення Малинської міської ради

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини