Нардепи-«слуги» хочуть перерозподілити кошти: забрати в Коростеня — віддати Житомиру

Коростенський міський голова просить пояснень.

Народні депутати від Житомирської області направили цікаве депутатське звернення до голови Житомирської ОДА Віталія Бунечка. У листі обранці просять виключити з переліку ремонтів вулицю Грушевського у Коростені. Натомість скерувати кошти на капітальний ремонт вулиці Київської в Житомирі, який планують за рахунок субвенції з держбюджету.

Про це повідомляє Коростенська міська рада. Там змінами незадоволені й просять пояснень.

«13 квітня 2021 р. за підписами народних депутатів України від фракції «Слуга народу» направили депутатське звернення до голови Житомирської обласної державної адміністрації Бунечка В.І. з проханням виключити з Переліку об’єктів будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонтів автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах за рахунок субвенції з державного бюджету об’єкт «Капітальний ремонт дороги по вул. Грушевського в м. Коростені. Коригування» та замінити на «Капітальний ремонт дороги по вул. Київська в м. Житомир», — детальніше пояснюють у повідомленні.

Вартість об’єкту – 43 мільйони гривень.

Підписи під зверненням поставили представники провладної партії, які представляють Житомирщину: голова Житомирської обласної організації партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко, народні депутати України Тетяна Грищенко, Сергій Кузьміних, Богдан Кицак, Ігор Герасименко.

Голова Коростенської міської територіальної громади Володимир Москаленко просить нардепів пояснити та аргументувати рішення. А також переглянути депутатське звернення. 5 травня Москаленко направив звернення народному депутату Арсенію Пушкаренку.

«Від імені виконавчого комітету Коростенської міської ради, Коростенської міської територіальної громади та від себе особисто прошу Вас надати пояснення та аргументи щодо даного рішення. Такими діями депутати провладної партії показують зневагу та нехтування інтересами жителів Коростенської громади, принижують честь та гідність всієї центральної влади в Україні, що є неприпустимим. Тому з метою забезпечення безпеки дорожнього руху звертаємось до Вас з проханням переглянути Ваше депутатське звернення та не виключати з Переліку вказаний об’єкт для проведення капітального ремонту дороги по вул. Грушевського в м. Коростені», – йдеться у зверненні.

Також на сайті мерії зазначають, що вулиця Грушевського є не тільки центральною вулицею міста, а й складовою автомобільної дороги міжнародного значення М-21 – Житомир – Могилів – Подільський (колишня дорога регіонального значення Р-28 Виступовичи – Житомир). І, відповідно, її стан впливає про міжнародний імідж України. Тому ця вулиця потребує невідкладного ремонту.

«Середня інтенсивність руху автомобільного транспорту по цій вулиці протягом доби складає 3000-5000 авто/добу, в тому числі це вантажний великоваговий транзитний транспорт. Об’їзної дороги для такого транспорту в місті немає. Дорога по вул. Грушевського потребує проведення капітального ремонту. На жаль, в міському бюджеті недостатньо коштів для виконання цих робіт», – аргументують у мерії Коростеня.

Згадують про те, що у 2020 році утворилася Коростенська міська територіальна громада, у складі якої тепер 43 села. Площа громади становить – 80731,474 га. Чисельність населення: 73365 осіб. Об’єднання в Коростенську міську територіальну громаду, в свою чергу, призвело до розширення потреб населених пунктів та фінансових зобов’язань.

«При розподілі державної субвенції на ремонт доріг Житомирської області у 2020 році на місто Коростень були виділені кошти в сумі 1,3 млн.грн, – пояснюють на сайті міськради. – При цьому іншим містам області були виділені значно більші суми коштів, зокрема: м. Житомир – 52,5 млн.грн., м. Бердичів – 62,8 млн.грн., м. Новоград-Волинський – 57,5 млн.грн. У цьому році відповідно до Переліку виділені кошти на ремонти доріг: м. Житомир – 42,7 млн.грн., м. Малин – 21,4 млн.грн., м. Новоград-Волинський – 60,7 млн.грн., м. Бердичів – 4 млн.грн.Вважаємо, що розподіл коштів проведено не коректно і не справедливо. Виключення з Переліку об’єктів міста Коростеня таким чином суперечить озвученим намірам держави щодо забезпечення фінансової спроможності територіальних громад та їх сталого економічного розвитку».

Читайте також – київська обхідна дорога візьме початок на трасі Київ-Ковель.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини