На базі школи планують заснувати військовий коледж для підготовки сержантського складу для Збройних сил України
Комісія з гуманітарних питань Житомирської обласної ради схвалила рішення про закриття Радомишльської санаторної школи та передачу її майна державі.
Ці питання розглядалися на засіданні 2 квітня, повідомляє Житомир.інфо.
До обласної ради надійшов лист від Житомирського військового інституту імені Сергія Корольова з проханням передати безкоштовно майно та землю, на яких розташована Радомишльська санаторна школа, для потреб інституту.
«В Житомирську обласну раду надійшов лист від Житомирського військового інституту імені Сергія Павловича Корольова щодо надання згоди на безоплатну передачу майнового комплексу школи-інтернату в Радомишлі на вул.Шевченка, 31 та земельної ділянки, на якій розташований відповідний об’єкт нерухомого майна для забезпечення діяльності військового інституту», — повідомив в.о. начальника управління майном Житомирської обласної ради Роман Сечін.
Комісія підтримала це рішення.
Також підтримали проєкт ліквідації санаторної школи. Як пояснила директорка департаменту освіти і науки ОДА Наталія Осипович:
«Засновники санаторних шкіл до 1 липня 2025 року зобов’язані змінити тип таких закладів на один з типів закладів загальної середньої освіти, що передбачені законом України, або припинити такі заклади шляхом реорганізації чи ліквідації.
Діти за своїм місцем проживання мають доступ до закладів освіти за територіальним принципом, санаторна школа передбачає, що діти, які мають порушення, в такому випадку – серцево-судинні або легеневі захворювання – можуть на пів року, але не більш ніж два роки, перебувати в санаторній школі, отримувати загальну середню освіту і підліковуватися, там є медичний відповідний блок, який міг надавати певні профілактичні послуги. Зараз у закладі навчається 150 дітей, кожна дитина буде навчатися за місцем проживання».
Питання працевлаштування вчителів також обговорювалось з військовим інститутом. Планується створення на базі школи військового коледжу, який готуватиме сержантський склад для Збройних сил України.
«Сьогодні дуже велика потреба у нас в області й в Україні щодо підготовки захисників нашої держави, попит на військові спеціальності існує – є конкурси, є дівчата і хлопці, які хочуть вчитися захищати свою Батьківщину.
Оскільки у нас немає коледжу військового спрямування, то пропонуємо на місці санаторної школи створити фаховий коледж, який буде готувати сержантський, середній управлінський склад для наших Збройних сил.
Педагогічний колектив частково зможе отримати роботу в новому закладі, також ми працюємо з Радомишлем, щоб педагоги отримали роботу у закладах місцевої громади. Обслуговуючий персонал може працювати у закладі, який буде створений», — пояснила Наталія Осипович.
Рішення про ліквідацію школи стане остаточним лише після погодження Міністерства освіти і науки, яке вже підтримало ідею створення військового коледжу на базі школи.