Нацкомісія рекомендує до перейменування понад 50 населених пунктів Житомирської області

Комісія зі стандартів державної мови рекомендує «запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку»

Про це йдеться у додатку до рішення Нацкомісії №230 від 22 червня 2023 року, оприлюдненому на сайті цього відомства, — пише Житомир.info.

Так, у додатку наданий «Перелік сіл, селищ, міст, назви яких не відповідають стандартам державної мови, та рекомендації щодо приведення назв таких сіл, селищ, міст у відповідність до стандартів державної мови в Житомирській області». У переліку – 51 топонім.

В одній з категорій наведені «Назви сіл, селищ, міст, які не відповідають лексичним нормам української мови, зокрема стосуються російської імперської політики (російської колоніальної політики)». У переліку – 8 назв: Партизанське, Першотравенськ, 4 населені пункти з назвою Першотравневе, Разіне і Чехова. Стосовно всіх рекомендовано «запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку».

Скриншот з додатка

В іншій категорії – «Назви сіл, селищ, міст, які можуть не відповідати лексичним нормам української мови, зокрема стосуватися російської імперської політики (російської колоніальної політики)». У список потрапило 43 топоніми. Більшість із них мають в основі корені «красно» й «червоно»: Красногірка, Красносілка, Красностав, Червонка, Червонодвірка, Червоносілка й інші. Стосовно всіх назв рекомендовано «обґрунтувати доцільність збереження поточної назви або запропонувати нову назву в установленому законодавством порядку».

Серед запропонованих є Трудолюбівка Малинської громади, Червоний Лан Чоповицької громади, Красносілка й Краснобірка Радомишльської громади.

Нагадаємо, 16 листопада 2022 року Верховна Рада України проголосувала за перейменування міста Новоград-Волинський Житомирської області на Звягель, а Новоград-Волинського району – на Звягельський район.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини