У Малині зріжуть та кронують майже 300 дерев: 150 — у лісопарку «Вересковий»

Вочевидь, готують територію під автостоянку у мікрорайоні Банкнотка

Виконавчий комітет Малинської міської ради під час засідання 4 березня підтримав рішення про надання дозволу на видалення та кронування аварійно-небезпечних дерев у Малині.

«З метою забезпечення належного утримання  та контролю за станом зелених насаджень, враховуючи акти обстеження зелених насаджень №2 від 10.01.2024, та №3, №5, №6; №7; №8  від 16.02.2024, що підлягають видаленню виконавчий комітет Малинської міської ради  вирішив надати дозвіл комунальному підприємству «Екоресурс» Малинської міської ради Житомирської області на проведення робіт  по видаленню та кронуванню аварійно-небезпечних дерев», — йдеться дослівно у тексті рішення.

Отриману деревину безплатно передадуть на потреби медзакладів, шкіл, садочків, адмінбудівель та комунальних підприємств. Варто зауважити, що у рішенні виконкому нічого не сказано про облік «безкоштовної» деревини.

У черзі на зрізку та кронування — майже три сотні дерев (228 штук — видалення, 39 штук — кронування).

Так, видалять сосни й клени по вул.Приходька біля буд.67 та по вул. Приходька (Вересковий парк) сухостійна. Тут приберуть півтори сотні дерев.

Нагадаємо, що раніше до мешканців Малина дійшли чутки про облаштування автостоянки для працівників фабрики у мікрорайоні фабрики. Парковку мали спорудити якраз у межах лісопарку «Вересковий». Мешканці прилеглих будинків від такої ідеї були не в захваті, мовляв, Вересковий парк — єдина зелена зона поруч… Міська рада з громадою з цього приводу не комунікувала і тоді звично відмовчувалася. Але, схоже, зараз саме під ці потреби будуть розчищати територію.

Як писав ІнфоМалин, лісопарк «Вересковий» відкрили у 2016 році.

Окрім цього, планують видалити ялинки, горіх, клени, каштани, шовковиці й тополі на пров. Є. Коновальця та вул. Огієнка; і ще два каштани на вул. Грушевського.

У додатку до рішення виконкому окремо згадують про ще 39 дерев, які планують кронувати. Йдеться про каштани на вулиці Винниченка.

Кронування — це повне видалення гілок з метою омолодження дерева. У Малині замовником цих послуг є міська рада — зокрема, Управління ЖКГ. Виконує роботи КП «Екоресурс». Результати обрізки перевіряють міські екологи.

По темі: Що не так з кронуванням дерев у Малині: інтерв’ю з біологом Ігорем Сінгером

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини