В Ірпені відкрили найбільший у світі мурал картини Шевченка — «Катерина»

Стінопис має розмір 7,8 на 12 метрів

Мурал урочисто відкрили у День Незалежності. Це – найбільша копія Шевченківської картини у світі. Побачити стінопис зібралося чимало гостей та мешканців міста.

«Мурал є подарунком громаді міста-Героя Ірпінь від товариства “Відважних”, яке є фундатором Літературної премії Ірпеня та щорічно підтримує художній пленер “Намальований Ірпінь»,йдеться в повідомленні мерії Ірпеня.

Зазначається, що стінопис має розмір 7,8 на 12 метрів і знаходиться на одній із стін адмінбудівлі в центрі міста за адресою вулиця Шевченка, 2А.

Автори муралу – художній колектив на чолі з художницею Катериною Ведмідь, яка є автором відомого Літературного муралу Ірпеня та муралу голові Європарламенту Роберті Мецолі.

Раніше в Ірпені на стіні міської бібліотеки створили новий мурал, на якому зобразили президентку Європейського Парламенту Роберту Мецолу. Поруч із портретом також написали чотири коротких поетичних рядки.

Довідка: «Катерина» — картина Тараса Григоровича Шевченка, виконана ним на тему однойменної поеми влітку 1842 року в Санкт-Петербурзі.

Про створення цієї картини Т. Г. Шевченко повідомляє в листі від 25 січня 1843 року до Г. С. Тарновського: «…Я намалював Катерину в той час, як вона попрощалася з своїм москаликом і вертається в село, у царині під куренем дідусь сидить, ложечки собі струже і сумно дивиться на Катерину, а вона, сердешна, тіль не плаче…, а москаль дере собі, тільки курява ляга; собачка ще поганенька доганя його та нібито гавкає. По однім боці могила, на могилі вітряк, а там тільки степ мріє. Отака моя картина.»

Вона зберігається в Національному музеї Тараса Шевченка у Києві.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини