На Малинщині започаткували щорічну премію імені Василя Скуратівського

Премія присуджуватиметься у жовтні до дня народження автора.

Комплексна Програма розвитку культури Малинської міської територіальної громади на 2021-2023 роки доповнена ще одним положенням з метою вшанування відомого земляка та популяризацією його творчості і літературної й народознавчої творчості письменників, краєзнавців.

На відзнаку можуть подаватися письменники України засобом клопотання про них від творчих спілок, організацій, об’єднань, товариств, навчальних закладів, видавництв, редакцій газет чи журналів, відділу культури Малинської міської ради і протокольного супроводу засідання, на якому прийматиметься рішення про висунення претендента. Заявка має бути аргументована рецензіями, відгуками.

У положенні про премія визначена як творча відзнака, «…якою нагороджують письменників за високохудожні твори українською мовою, які утверджують духовні цінності українського народу, співзвучні настроям любові до рідного краю, вихованню національної свідомості».

Премія імені Василя Скуратівського обіцяє бути щорічною і присуджуватиметься у жовтні до дня народження Василя Скуратівського у двох номінаціях: художня література і народознавство.

На премію можуть подаватися, згідно з положенням, тільки надруковані твори — книги або публікації в літературних часописах упродовж останніх трьох років.

Ґрунтовно опрацьовано якісний склад Оргкомітету на громадських засадах, котрий визначатиме переможців. До нього увійдуть 9 осіб, з-поміж яких: знавці у сфері літератури і літературознавства, представники НСПУ, Житомирської обласної організації НСПУ, ВТ «Просвіта», Малинської міської ради, літоб’єднання «Посвіт» та один із членів родини Василя Скуратівського. 

Після відкритого голосування, де претенденти у кожній номінації мають набрати не менше 50% голосів + 1 голос, переможці отримають почесне звання і винагороду у 2000 гривень.

Оголошення про старт першого конкурсу на премію імені Василя Скуратівського має з’явитися у засобах масової інформації.

Ірина Кримська
Ірина Кримськаhttps://www.facebook.com/groups/395803108449392
Головний редактор газети «Форпост». Адреса редакції: м. Малин, вул., Грушевського, 11. Телефон: 063 842-42-36

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини