Мав коріння у Малині: сьогодні минає восьма річниця загибелі Кузьми Скрябіна

У 2013 році під час свого концерту у Житомирі Кузьма зі сцени заявив, що його коріння в Малині

Вісім років тому, 2 лютого у страшній автокатастрофі розбився лідер однойменного гурту «Скрябін», відомий український співак, музикант та ведучий – Андрій Кузьменко, якого більше знали як Кузьму Скрябіна.

У ДТП він загинув 2 лютого 2015 року у віці 46 років. Проте він досі живе у серцях мільйонів шанувальників, а його пісні з роками не втрачають популярності. Сьогодні ж, у день пам’яті про співака у ЗМІ пишуть різноманітні спогади, публікують пости зірок, які присвячені Кузьмі, а також невідомі факти із життя Андрія Кузьменка.

Пригадуємо і ми, як у 2013 році під час свого концерту у Житомирі Кузьма зі сцени заявив, що його коріння в Малині, де досі живуть його родичі, яких він час до часу навідував.

Кузьма Скрябін у дитячі та юні роки

Як писало раніше видання ІнфоМалин, батько співака – Віктор Кузьмич Кузьменко є нашим земляком: народився в місті Малині 1942 року.

Батько Віктора Кузьмича – Кузьма Кузьменко народився у Малинському районі, в селі Пиріжки. Разом із дружиною Єнько Вірою Павлівною, окрім Віктора, виховували двох дітей: сина Володю та донечку Валю.Дідусь по лінії матері Павло Єнько  був майстром на всі руки. Всім допомагав споруджувати будинки. Рід Єньків був знаний у Малині. Почалася війна – Кузьма Кузьменко, себто батько Віктора Кузьмича і дідусь Кузьми, без вагань пішов на фронт. На жаль, там і загинув. І Вірі Павлівні довелось самій виховувати дітей. Було важко, але треба було жити далі…

Так сталося, що хата, де вони жили, згоріла, і мати з дітьми переїхала до родичів у Львів.

З того часу пройшло вже багато років. Наразі і в Малині живе багато родичів Віктора Кузьмича. Зокрема, журналіст Богдан Лісовський народився в Малині і є племінником пана Віктора.

Якось він згадував: «Я один раз у житті бачив Віктора Кузьмича, він щирий, добрий, веселий. З гордістю розповідав про свого сина Андрія, скаржився, що дуже рідко його бачать, бо в нього  то зйомки, то концерти, то допомога воїнам АТО».

Батьки Андрія Кузьменка біля пам’ятника сина

Нині батькові Віктору Кузьменку 81 років. Вони разом із дружиною живуть  поблизу Львова – у Брюховичах, там де і похований відомий співак. У Андрія Кузьменка залишилася дружина Світлана, його доньці Марії-Барбарі вже 24 роки. Вони також дружать з мамою загиблого артиста, підтримують із нею стосунки. 2019 року Марія вийшла заміж за свого однокурсника. Дівчина навчалася в медуніверситеті у Києві й хоче пов’язати життя з далекою від сцени професією.

Цікаво також, що у 2018-ому у Малині презентували нову книжку про Скрябіна. А у 2016-ому у Малині з’явилась вулиця, названа на честь Кузьми Скрябіна. Таке рішення прийняли на одній із сесій Малинської міськради у зв’язку з тим, що, власне, наше місто є рідним містом батька співака і до сьогодні тут проживають його родичі. До речі, перейменування вулиці радянської партизанки Зої Космодем’янської якраз відбулось за ініціативи Нелі Лісовської — мами журналіста Богдана Лісовського, і тітки Андрія Кузьменка, яка особисто збирала підписи людей щодо зміни назви.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини