Справа замордованої Олени Журахівської: апеляційний суд відмовив адвокатам обвинувачуваних малинців

Адвокати вимагали пом’якшити вину засуджених.

Цього місяця Вінницький апеляційний виніс рішення по резонансній справі вбивства Олени Журахівської, яку замучила до смерті у 2017-ому група знайомих малинців. Суд розглянув вимоги захисників обвинувачуваних, однак відмовив їм у пом’якшенні вироків.

Про це йдеться у Судовому реєстрі.

У матеріалах справи зазначають про те, що 24 жовтня 2019 року Малинський районний суд визнав винними п’ятьох місцевих, які жорстоко познущались із 17-річної Олени Журахіської, і призначив їм покарання. Винуватці жахливої трагедії отримали від трьох до десяти років тюрми.

Одразу після вироку адвокати обвинувачуваних звернулись із апеляційною скаргою до суду з проханням змінити правову кваліфікацію злочину, посилаючись на брак доказів.

«Колегія суддів апеляційного суду дійшла до переконання про необґрунтованість доводів апеляційних скарг сторони захисту неповноту, на їх думку, судового розгляду, невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, істотного порушення вимог кримінального процесуального закону, також не знаходить достатніх законних підстав для зміни правової кваліфікації інкримінованого обвинуваченим кримінального правопорушення та подальшого звільнення обвинувачених від відбуванням покарання з випробовуванням, а також не знаходить законних правових підстав для закриття кримінального провадження в порядку», – йдеться в ухвалі.

Відтак, суд ухвалив відмовити адвокатам щодо пом’якшення вироку. Єдину вимогу, яку задовольнили представники Феміди, – це закрили кримінальне провадження щодо одного із обвинувачуваних у зв’язку з його смертю. Відтак, вирок Малинського районного суду залишається чинним і обвинувачувані будуть відбувати покарання.

Однак, нагадаємо, що навіть ухвалу апеляційного суду можна оскаржити у суді касаційної інстанції впродовж трьох місяців з дня винесення судового рішення.

Нагадаємо, інцидент, про який говорили тоді у всій країні, трапився у ніч із 17-го на 18-те жовтня 2017 року. Ввечері напередодні група обвинувачуваних розпивала алкоголь, а тоді напідпитку прийшла додому до Олени Журахівської. У рішенні суду йдеться про те, що вони начебто звинуватили дівчину у викраденні 500 грн і вимагали повернути борг.

Під час конфлікту потерпілу почали жорстоко лупцювати: по обличчю, ногами, головою об стіну. Від численних ударів дівчина непритомніла, і щоб привести її до себе, зловмисники лили на неї воду, а тоді знову продовжували тортури. А після цього залишили дівчину непритомну на смітнику, де вона пролежала близько восьми годин. Вранці наступного дня її знайшла місцева мешканка, яка проходила поряд. За кілька днів Олена померла у лікарні.

Як писав раніше ІнфоМалин, дівчина росла у неблагополучній сім’ї, а її старшу сестру навіть виховувала бабуся, оскільки мати була байдужою до дітей.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини