Нова «крапка» у справі про вбивство Маргарити Лісовської з Малина: підозрюваних виправдали

Через 18 років після вбивства дівчинки відбувся ще один суд

На початку жовтня цього року Коростенський міськрайонний суд Житомирської області виніс черговий вирок по справі про вбивство школярки з Малина Маргарити Лісовської, яка зникла у грудні 2005 року. Згодом, у квітні наступного року, тіло дівчинки знайшли у безлюдному місці, в лісосмузі, за 4 км від міста.

У вчиненні вбивства неповнолітньої обвинувачували чотирьох хлопців з Малина. На той момент їм було від 19 до 23 років. Факт скоєння злочину і провину підсудних довели слідством та судом під час дворічного розгляду справи у 42 судових засіданнях.

Підсудні обвинувачувалися у тому, що у день зникнення перестріли Маргариту, яка прямувала зі школи до бабусі, і силою затягли її в авто. Тоді вивезли до лісосмуги, напоїли та зґвалтували. Потім, згідно з обвинуваченням, один з хлопців витяг з багажника монтировку і наніс кілька ударів дитині по голові. Від цього Маргарита померла. Головним свідком цього злочину стала на той момент 15-річна місцева мешканка, знайома компанії, яка розповіла поліції про страшний злочин.  

Однак у квітні 2013 року Апеляційний суд Житомирської області визнав чоловіків невинними і після семи років ув’язнення звільнив з-під варти. Тоді, до слова, головний свідок відмовилася від своїх показань, обґрунтувавши це тим, що начебто помстилася компанії у такий спосіб через особисту образу. Жінка говорила, що дала свідчення під тиском поліцейських (з її слів, ті погрожували її «викинути у лісі»). Але потім вона пошкодувала, що зламала долі хлопцям і вирішила розказати все, як було.

Втім прокуратура Житомирщини оскаржила виправдання підсудних, подавши касаційну скаргу до Вищого спеціалізованого суду України. І вже у серпні 2013 року суд скасував вирок апеляційного суду і відправив справу на новий судовий розгляд.

Десять років пройшло з того часу, і ось, 3 жовтня 2023-го, Коростенський міськрайонний суд повернувся до розгляду резонансного вбивства Маргарити Лісовської. До слова, у судовому реєстрі бачимо, що цього року засідання кілька разів переносили через те, що не могли зібрати усіх учасників по справі, тому ухвалили примусовий привід.

Врешті, у день ключового засідання суддя провів оцінку досудових матеріалів (згадується про 6 томів) і поставив під сумнів дії слідчих, висновки експертів та, власне, сам факт обвинувачення. Зокрема, багато доказів по справі, на які спиралася сторона обвинувачення, визнали недопустимим та неналежними, бо у діях працівників тоді ще міліції помітили порушення. Поставили під сумнів і показання обвинувачених, оскільки міліція, як з’ясувалося, порушувала їхні права. У матеріалах суду є також слова підозрюваних, які згадували, що їх катували і змушувати під тиском зізнаватися у вбивстві.

Знайшли розбіжності і в допитах свідків.  Аналогічна доля спіткала також висновки експертів, у яких суд помітив неточності чи твердження без доказів. З важливого, жодна з експертиз, на яких ґрунтувалося обвинувачення, так і не підтвердила точну дату смерті. Відтак, на думку суду, більшість висновків експертів побудовані суто на припущеннях.

Поряд з тим, цитується експертиза, яка підтвердила, що загибла перед смертю вживала алкоголь. При цьому, зі свідчень матері та знайомих, Маргарита була спокійною та «домашньою» дитиною і з алкоголем справи не мала.  Висновками експертів остаточно не підтвердився і факт зґвалтування: на тілі не знайшли відповідних слідів, однак чітко зазначається і те, що заключення можуть бути помилковим, оскільки тіло тривалий час пролежало на відкритому повітрі.

З’ясувалися також нові деталі, які підтверджують алібі хлопців у день зникнення Маргарити.

У залі суду була присутня мати дівчинки. Вона зазначила, що після довгих років розгляду справи, вона все ж впевнена: за смертю її дитини стоїть саме ця компанія. Відтак, просила суд їх суворо покарати і задовольнити цивільний позов.  

Втім, на підставі недостатніх доказів суд визнав невинними і виправдав усіх чотирьох чоловіків, які фігурували у цій справі.

Зазначимо, що цей вирок може бути оскаржений ще в апеляційному суді..

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини