ДТП з обвалом асфальту на трасі Іванків-Радомишль: за місяць до аварії дорога проходила перевірку  

Поліція шукає винних серед відповідальних за стан цієї дороги

22 квітня цього року на трасі Іванків-Радомишль (між селами Олива та Старовичі) сталася жахлива трагедія: мікроавтобус, який віз людей на роботу у Пісківку, у буквальному сенсі провалився під землю. Внаслідок аварії загинули 2 людини (22 і 35 років), а ще 7 — отримали серйозні травми і потрапили до лікарні.

Однак досі не озвучили версії того, як на проїжджій частині утворилася прірва, тому деталі з’ясовували журналісти.

Якщо узагальнити, у балансоутримувача дороги, яким не так давно стала Служба відновлення та розвитку інфраструктури Київщини, стверджують, що планово перевіряли автошлях буквально за три тижні до аварії і всі підтверджувальні документи у них є начебто на руках.

Чи була ця перевірка проведена фактично та чому в такому разі було допущено трагедію, – тепер в рамках кримінального провадження з’ясовує поліція, яка шукає винного саме серед відповідальних за стан цієї дороги.

ПЕРЕВІРКИ ДВІЧІ НА РІК

У відповіді журналістам від Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Київській областій, крайній раз комісійне обстеження автодороги Іванків – Пісківка (на Радомишль) проводили 3 квітня. А взагалі такі перевірки начебто проводять регулярно… двічі впродовж року.

У відомстві уточнили, що воно є балансоутримувачем дороги з кінця вересня 2022 року, а до цього дорогу утримував Департамент регіонального розвитку Київської облдержадміністрації.

В Головному управлінні Нацполіції в Київській області уточнили, що розслідуванням обставин ДТП займаються вишгородські правоохоронці. Кримінальне провадження відкрили за фактом порушення балансоутримувачем «норм і правил, що стосуються убезпечення дорожнього руху».

Хоча одразу після аварії анонсували, що через цю трагедію перед судом постане насамперед водій, який «не врахував дорожньої обстановки, допустив зʼїзд у прірву». До слова, читачів тоді таке формулювання обурило і вони почали вимагати, щоб за інцидент відповіли і ті, хто утримує дорогу.

На одному з фото ГУ ДСНС Київщини видно, що біля дороги розташовується водойма. Це дало змогу припустити, що аварія сталася на ділянці дороги, під якою протікає річка Дрибель. До речі, неподалік знаходиться пам’ятний знак церкві, що за розповідями очевидців, «пішла під землю».  Схоже, в цьому місці і раніше траплялися масштабні підмиви ґрунту.

Скриншот з карти. Ймовірне місце аварії

За даними ProZorro, за останні роки ремонт автодороги Іванків – Радомишль на різних ділянках замовляли двічі – у 2018 та 2021 роках. Обидва рази там проводили поточний середній ремонт.

Перший договір (ціна – 41,18 млн гривень) 23 липня 2018 року підписував Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства КОДА. Підряд дістався ТОВ «Спец комплект постач» (фігурує в декількох кримінальних провадженнях). Згідно з договором, до кінця 2019 року підрядник повинен був виконати підготовчі роботи, влаштувати дорожнє покриття, облаштувати систему автономного освітлення на металевих опорах, встановити дорожні знаки та нанести дорожню розмітку.

ДВА РЕМОНТИ, ОДИН З ЯКИХ В РАМКАХ «ВЕЛИКОГО БУДІВНИЦТВА»

Звіт про виконання договору опублікували вчасно, на початку 2020 року, однак судячи з суми оплати по договору – 22,67 млн гривень – ТОВ «Спец комплект постач» виконало не весь обсяг передбачених угодою робіт. До слова, кінцевим бенефіціаром і директором фірми є Микола Скоростецький, який у 2005-2007 роках був начальником Служби автомобільних доріг у Київській області.

Другий договір (ціна – 15,65 млн гривень) на ремонт дороги Іванків-Радомишль був укладений 27 квітня 2021 року між Департаментом регіонального розвитку КОДА та ТОВ «Автомагістраль». Зокрема, протягом восьми місяців там планувалося виконати підготовчі та земляні роботи, облаштувати дорожній одяг, пересічення та примикання.

Однак вже наприкінці травня 2021 року тодішній очільник КОДА Василь Володін відзвітував про закінчення ремонту автодороги загального користування місцевого значення Іванків – Радомишль в рамках цього договору.

Він уточнював, що поточний середній ремонт на цьому об’єкті був виконаний за кошти обласного бюджету в рамках президентської програми «Велике будівництво». За його даними, всього за декілька тижнів, підрядники влаштували на дорозі вирівнюючий шар заввишки 6 см, уклали узбіччя та з’їзди, а також нанесли розмітку.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини