Бізнес на ухилянтах: депутати Житомирської облради «засвітилися» у гучній схемі. ВІДЕО

Військовозобов’язаних відправляли за кордон під виглядом волонтерів

На Житомирщині СБУ ліквідувала схему втечі ухилянтів за кордон. За гроші організатори пропонували потенційним призовникам приховано виїхати за межі нашої держави — під виглядом волонтерів…

Про це повідомляють пресслужби СБУ та Нацполіції.

47-річний житомирянин виготовляв пакет документів через свої родинні зв’язки в одному з місцевих благодійних фондів, який займається транспортуванням з-за кордону медичних вантажів і гуманітарної допомоги для потреб Збройних Сил України. Ці документи фігурант надавав відповідному державному органу для внесення потрібних осіб до державної електронної системи «Шлях».

Статус «водія волонтерського авто» давав можливість ухилянтам безперешкодно перетинати державний кордон України у воєнний час.

Для конспірації злочинних дій, ділок працював лише з перевіреними «клієнтами». Вартість «послуги» становила від 500 до 1000 доларів з клієнта. Сума залежала від терміновості виїзду.

8 листопада правоохоронці затримали фігуранта справи «на гарячому» – після передачі пакета документів для перетину держкордону України черговому 21-річному призовнику.

За джерелами Житомир.інфо, переправляв «ухилянтів» за кордон певний Віталій Прокопчук. Документи на виїзд оформлювали через благодійний фонд «Розвиток Полісся», серед засновників якого є його рідний брат Валерій Прокопчук –депутат Житомирської обласної ради з фракції «Слуга народу».

Валерій Прокопчук також є керівником управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування у Житомирській області.

Серед засновників фонду є ще один депутат Житомирської обласної ради – Петро Козенюк, який був обраний від ОПЗЖ і до квітня 2021 року керував комунальним готелем «Україна».

Третій співзасновник фонду – колишній депутат Житомирської обласної ради (2010 – 2015 рр.) Андрій Дяченко, який обирався від Партії регіонів, а у 2020 році балотувався в мери Житомира від партії «За майбутнє».

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Також перевіряють можливу причетність посадовців Житомирської обласної військової адміністрації до функціонування незаконного «міграційного» каналу.

Момент затримання

Фігуранту справи вже повідомили про підозру за ч.3 ст.332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Вирішується питання щодо обрання йому міри запобіжного заходу.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини