Афера із землею на 1,4 мільйона гривень: на Коростенщині викрили злочинну схему

Поліція затримала 38-річного адвоката під час передачі 1,4 мільйона гривень на одній з АЗС у Житомирі

Правоохоронці викрили трьох осіб, які організували незаконну передачу землі в користування за чималу винагороду. Гроші зловмисники вимагали за надання права обробітку земельних ділянок у Коростенському районі, хоча не мали на це законного права.

Про це повідомила Нацполіція Житомирщини.

Наприкінці 2024 року Держзембанк провів торги з передачі землі в суборенду, де перемогло сільськогосподарське ТОВ. Однак договір забороняв суборендареві передавати землю далі.

38-річний адвокат, який обіймав посаду заступника директора з регіонального розвитку в цьому ТОВ, вирішив порушити умови договору. До схеми він залучив 53-річного колегу – заступника директора з комерційних питань. Разом вони вирішили передавати землю в короткострокове користування за грошову винагороду.

Щоб знайти охочих «орендарів», спільники звернулися до 33-річного керівника державного підприємства на Коростенщині. Чоловік, маючи зв’язки в регіоні, швидко знайшов потенційного клієнта.

На початку лютого 2025 року до нього звернувся представник фермерського господарства. Посередник запропонував «угоду» – можливість обробляти землю без участі в аукціоні. Вартість такої «послуги» оцінили у 250 доларів США за гектар.

Фермер зрозумів, що йому пропонують незаконну схему, та повідомив правоохоронців.

Під час наступних зустрічей шахраї змінили умови – вартість зросла до 10 000 гривень за гектар. Згодом «ціна» знизилася до 9 000 гривень за гектар.

11 березня правоохоронці затримали 38-річного адвоката під час передачі 1,4 мільйона гривень на одній із АЗС у Житомирі. Також затримали його спільників.

Під час обшуків вилучили документацію, мобільні телефони, ноутбук, чорнові записи та три автомобілі.

Трьох чоловіків підозрюють у злочині за ч. 4 ст. 368-3 Кримінального кодексу України – отримання неправомірної вигоди службовою особою юридичної особи приватного права.

14 березня суд визначив запобіжні заходи:

  • адвокат має внести 454 200 гривень застави,
  • його спільникам призначено заставу у 242 240 гривень та 151 400 гривень відповідно.

Досудове розслідування триває під керівництвом Житомирської обласної прокуратури.

Згідно із законом, фігурантам справи загрожує від 3 до 7 років позбавлення волі з конфіскацією майна та забороною обіймати певні посади.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини