34 000 грн штрафу: у Малині судили водія, якого другий раз за рік спіймали п’яним

Їздив нетверезим ще й у комендантську годину

10 квітня Малинський суд виніс постанову по чергові «п’яній» справі у Малині. Улітку минулого року на вулиці Партизанській у місті зупинили нетверезого водія. Виявилося, що такий прецедент для нього – не вперше, і його вже «ловили» п’яним за кермом. Відтак, суд обрав йому більш суворіше покарання.

З матеріалів суду бачимо, що випадок трапився 20 липня 2023 року. Зупинили горе-водія не лише напідпитку, а ще й у комендантську годину —  00:10. Керував автомобілем «Volkswagen Golf». Перевірка на Драгері показала, що у його крові виявлено 0,74 проміле, при допустимій дозі у 0,2.

Оскільки це вже другий такий епізод за рік, йому присудили 34 тис. грн штрафу замість 17 тис. грн. Авто у нього не конфіскували, «права» не забрали.

Нагадаємо, що з 17 березня 2021 року в Україні почали діяти нові штрафи за порушення правил дорожнього руху. Зокрема, суттєво посилилась відповідальність за керуванням автомобілем напідпитку. Сума штрафу зросла із 10 200 грн до 17 000 грн з позбавленням права керування на рік. Якщо водія двічі впіймають нетверезим за кермом, його оштрафують на 34 000 грн. І після цього можуть ще й арештувати на десять діб чи конфіскувати авто.

Важливо, що тепер держава має право продати на аукціоні конфіскований автомобіль і пізніше віддати гроші власнику. Якщо водія впіймають двічі нетверезим за кермом впродовж одного року, то сума штрафу становитиме вже 51 000 грн, а за ґратами він проведе до 15 діб. Можуть також конфіскувати автівку.

По темі: Суд оштрафував водія, якого зупинили напідпитку у центрі Малина  

Катерина Гончаренко
Катерина Гончаренко
Журналістка, оглядачка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини