ВРУ підтримала законопроєкт, який забирає у місцевих громад військовий ПДФО: що це означає

З наступного року і до кінця війни ПДФО із зарплат військових піде до держбюджету на потреби армії

Сьогодні, 8 листопада, Верховна рада підтримала в другому читанні проєкт закону, який перенаправить військовий ПДФО з місцевих бюджетів на армію.

Про це повідомляє Мінфін.

«За» – 253. З шести нардепів-мажоритарників від Житомирської області п’ятеро проголосували «за», нардеп Богдан Кицак «утримався».

Загалом на армію з місцевих бюджетів перерахують за поточний і наступний рік 214,7 млрд грн.

Це означає, що з 1 жовтня по 31 грудня 2023 року військовий ПДФО спрямовується до держбюджету в пропорції 50% на 50%: для Держспецзв’язку на дрони (13 млрд грн) і до Міноборони на артилерійські системи (13 млрд грн).

З 1 січня і до 31 грудня року, в якому припинено чи скасовано воєнний стан «військовий ПДФО» розподіляється в таких пропорціях:

  • 45% — Держспецзв’язку на БпЛА (попередньо, від 43 млрд грн);
  • 45% — Мінстратегпрому для розгортання виробництва боєприпасів та зброї (від 43 млрд грн)
  • 10% — розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами, пропорційно відповідно до сплаченого ПДФО (близько 10 млрд).
Інфографіка Мінфіну

У жовтні Верховна Рада не змогла ухвалити у другому читанні заданий законопроєкт про перерозподіл ПДФО з місцевих бюджетів в держбюджет, тому його винесли на повторний розгляд в другому читанні.

Раніше Асоціація міст України закликала владу не забирати в міст військовий ПДФО, оскільки це може позбавити бійців ЗСУ та їхні родини прав, які забезпечуються місцевим самоврядуванням. В АМУ вважають, що спрямовувати кошти з податків на оборону легше та прозоріше з місцевих бюджетів, де є найбільша звітність.

Мер Житомира Сергій Сухомлин вже прокоментував це рішення у відеозверненні. І ось що він каже:

«Сьогодні Верховна рада України прийняла дуже й дуже важливе рішення для країни – вилучила військовий ПДФО у громад. Морально ми вже були готові до цього, підготовка то того голосування йшла досить давно. Не скажу, що я дуже засмучений з цього приводу, для бюджету Житомира це велика втрата, зрозуміло. В країні йде війна і такі рішення теж мають право на життя, тут я не хочу навіть нікого ні в чому звинувачувати. В Житомирі й до повномасштабної війни було багато військових, поліції, СБУ, інших служб, які сплачували ПДФО у місцевий бюджет.

У військових, хочу нагадати, є діти, на одну дитину в садочку (потрібно) десь 32 тисячі гривень з міського бюджету на рік. Як ми будемо це перекривати – це питання, яке нам разом з депутатами потрібно буде вирішити. Думаю, якось виживемо. Фактично ми перетворюємося на бухгалтерію по видачі зарплат, сплаті комунальних платежів і утриманню критичної інфраструктури», — сказав Сергій Сухомлин.

Очільник Житомира наголосив, що не критикує рішення про вилучення ПДФО, але воно дійсно має змінити систему фінансування та забезпечення підрозділів ЗСУ.

«Я маю надію, що буквально через декілька місяців за рахунок цих коштів у нас Збройні сили України отримають штатні боєприпаси для fpv-дронів, самі дрони в необхідній кількості й багато чого іншого з’явиться на фронті, пікапів буде достатньо, вантажівок, «екофлошек», РЕБ і всього іншого.

Не зрозуміло, чому такі рішення приймаються заднім числом – з 1 жовтня військові наших бригад, які сплачують ПДФО, вже за жовтень і половину листопада отримали вже отримали десятки мільйонів гривень допомоги чи прямих субвенцій. І на завтрашню сесію у нас йде 82 мільйони прямих субвенцій. Нам військовий ПДФО знімають і потрібно буде перерозподілити кошти з інших програм, щоб закрити бюджет до кінця цього року», — сказав мер Житомира.


Довідка. Податок на доходи фізичних осіб, який сплачує роботодавець, — 18% від зарплати кожного офіційно найманого працівника. Спершу податок потрапляє до держбюджету, там перерозподіляється і частково повертається в громаду, в якій його сплатили. Податок на доходи сплачують і військовослужбовці.

Цьогоріч ці податки становили 745 мільярдів гривень. Відповідно, з цієї суми 64% повернулися місцевим громадам, де ці військовослужбовці зареєстровані. А отже, чим більше в громаді військових частин та інших подібних установ — тим більше ПДФО військових до них повертається.

Від початку повномасштабного вторгнення місцеві громади втратили частину доходу через міграцію і компенсували втрати коштом ПДФО військових.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини