Про 92-й забудьте, автогаз буде дорогий — експерт про ринок пального

Крім постачань з Євросоюзу, інших напрямів постачання у нас більше нема

Директор ТОВ «Консалтингова група А-95» Сергій Куюн в інтерв’ю ВВС розповів про те, що буде з пальним на українських заправках.

За його словами, ринок пального працює в Україні стабільно, хоч і з особливостями, пов’язаними з війною в країні, а також з диверсифікацією джерел постачання.

«Я не став би драматизувати ситуацію, тому що перший шок пройшов. Цей ринок працює більш-менш стабільно», – зазначив він.

За словами Куюна, сьогодні паливо для України шукають по всій Європі, і ситуація в країні нормалізувалася.

«Я не думаю, що буде якась профіцитна ситуація. За моїми оцінками сьогодні залишилося менше половини від загальної кількості АЗС, які працювали до війни. Але краще нехай буде такий режим, ніж не буде пального взагалі. Щодо дизпалива я взагалі не бачу, щоб були якісь обмеження. Ситуація, можна сказати, нормалізувалася», – сказав експерт.

Він зазначив, що найближчого місяця ринок остаточно стабілізується. Але колишньої різноманітності на ринку вже не буде.

«Я не думаю, що буде повна стела кількох марок бензинів, кількох дизпалива, такого вже не буде. 92-го бензину взагалі у нас уже не буде, бо його не виробляють у Європі. Щодо газу, ситуація теж складна, бо його залишки невеликі були. Наразі переводити машину на газ не варто, вся ця історія закінчилася», – зазначив він.

За словами Куюна, надалі ситуацію слід прогнозувати з урахуванням того факту, що в Україні буде повністю перебудовано логістику та постачання, оскільки всі три джерела, з яких Україна отримувала імпортне пальне – Білорусь, Росія та постачання морем, – більше не актуальні.

«Крім постачань з Євросоюзу, інших напрямів постачання у нас більше нема», – наголосив він.

Щодо цін на пальне, враховуючи зростання цін у Європі, за словами Куюна, це залежатиме від рівня податків в Україні.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини