На Житомирщині в заповіднику зафіксували проживання нового хижака — золотистого шакала

Сліди хижака помітили на території Поліського заповідника

У Поліському заповіднику в останні роки зареєстрований вже третій новий вид диких тварин або теріфауни. У попередні роки були вперше помітили зубра і шляхетного оленя. Цього разу — це золотистий шакал.

При певному досвіді сліди шакала легко відрізняються від домашнього пса, лисиці і вовка, розповідає Сергій Жила на Фейсбук-сторінці Поліського заповідника.

У шакала дві верхні подушечки ступні зрослись і з цієї причини відбиток сліду у нього завжди вузький. Також цей хижак майже не здатний розпускати лапу на м’якому ґрунті, як це роблять інші псові.

У Поліському заповіднику вид зареєстрований поблизу долини р. Уборть. У регіоні Поліського заповідника цей вид, згідно з попередніми даними, зустрічається у місцях, де вовки рідкісні (долина р.Уборть та густо заселена людиною територія Овруцько-Словечанського кряжу).

Чисельність на півночі Житомирщини вкрай низька. У перспективі цей вид разом з американською норкою, лисицею і яструбом може долучитись до нападів на домашню птицю у лісових селах. До прикладу у с.Селезівка, де розміщена центральна садиба Поліського заповідника такі напади вже звичне явище.

«Шакал — хижак середнього розміру. Порівняно з іншими видами псових, золотистий шакал має один з найбільших ареалів в Європі та Азії. Завдяки високій пластичності поведінки, пристосування до різних ландшафтів і всеїдному харчуванню золотистий шакал розширює свій ареал у Європі й Україні.

Найвища ймовірність зустріти цей вид, як правило, у сутінковий час, але їхня активність у місцях, де вони живуть поблизу людей, переважно нічна. Це соціальна тварина, яка живе в моногамних парах або в організованих сімейних групах, але може легко жити як одинокий бродяга у пошуках відповідної території та партнера», — пише автор.

По всьому ареалу популяція золотистого шакала зменшувалася до 1960-х років через, зокрема, інтенсивне полювання. Протягом 1980-х років кількість золотих шакалів зросла в центральній зоні ареалу, а з кінця століття розповсюдження виду почалося на північ і захід..

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини