Комісія Житомирської облради поки що не прийняла рішення по Калюжі

Розгляд питання перенесли через відсутність висновку управління екології ОДА.

Сьогодні, 15 квітня, відбулось засідання комісії з питань екології Житомирської облради. До розгляду депутатів було внесене питання щодо майбутнього зони відпочинку «Калюжа». Однак згодом стало відомо, що обговорення теми перенесли через відсутність висновку управління екології ОДА. Про це виданню MALYN.MEDIA повідомив заступник міського голови Павло Іваненко.

«Мене разом із ще двома представниками громади запросили на це засідання. Але на місці з’ясувалось, що через карантин ми не можемо бути присутніми безпосередньо. Після засідання нам повідомили, що це питання не розглядали. Бо досі нема висновку управління екології. Депутати будуть приймати рішення вже на підставі заключення посадовців із управління. Яким буде їхній висновок – поки невідомо», – прокоментував ситуацію Павло Іваненко.

Заступник міського голови Павло Іваненко, голова правління ГО “Відкритий світ” Марія Василенко

Він також згадав, що раніше керівництво Малинської громади надіслало в область документи про відверті порушення у звіті ОВД. Впродовж 25 днів, починаючи з 2 квітня, управління екології має надати свої висновки.

«Цей висновок може виглядати так: позитивний, позитивний із зауваженнями, які потрібно виправити і врахувати, чи остаточно негативний. Тобто все залежатиме від того, чи будуть наші аргументи переконливими. Наприклад, ми пропонуємо звернути увагу на те, що рівень води у криницях зменшиться на 1,3 м. Але у такому випадку управління екології може зобов’язати компанію облаштувати бювет. Важко передбачити дії обласних екологів, але ми від себе намагатимемось максимально скрупульозно сформулювати усі наші зауваження, а їх чимало. Якщо це буде негативний висновок, то це, звісно, зіграє нам на руку. Бо нагадаю – позиція міської влади така, що зона відпочинку має залишитись для малинців», – наголосив Павло Іваненко. 

Нагадаємо, ТОВ «БМ Граніт-У» хоче рекультивувати цю ділянку, щоб видобувати граніт для будматеріалів. У лютому в реєстрі оцінки впливу на довкілля (ОВД) опублікували важливий документ – звіт, на підставі якого компанія може отримати дозвіл на початок робіт. 

ТОВ «БМ Граніт-У» керується «Спеціальним дозволом на користування надрами» від 2007 року – на 20 років. Із 2017 року прокуратура намагалася повернути родовище власнику (Українківській сільраді).

У судах підприємцям вдалось довести своє право користування надрами. У 2019 році компанія укладає договір оренди земельної ділянки з Житомирською ОДА, яка є розпорядником території поза межами населених пунктів.

Після цього стартувала процедура з ОВД. У наступні місяці ситуація була під пильним оком громадськості та депутатів різних рад

У той час з «Калюжі» вже почали викачувати воду. Але облдержадміністрація  зупинила незаконні роботи через суспільний резонанс та невідповідність у документах.

Олена Петренко
Олена Петренкоhttps://malyn.media/
Редакторка MALYN.MEDIA

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини