Про символи

Цей храм став символом, і він має бути українським

У моєму дитинстві радянські фільми створили образ, що найкращі німці — це радянські розвідники. Вони найкраще знали німецьку мову, на них ідеально сиділа німецька форма, вони були підтягнуті й розумні. Дурили фашистів, насміхаючись. Вони були ідеальні. Навіть, коли їх хтось зрадив (тут любили показувати мордатих і пришелепкуватих українців), то й на допитах вони дивилися на катів зверху вниз. Тож, найкращий німець — не німець.

До чого тут німці? Про це згодом…

Степан Бандера. Той же радянський агітпроп створив образ, що це кривавий гицель з ножем в зубах, який бігає в горах, вбиває та катує мирних людей. А високочолі «смершівці», як оті «найкращі німці», хочуть від нього захистити дєтєй і старіков.

Прикро, що цей образ кривавого Бандери нам вбили обухом у голову, і багато українців ще й сьогодні неоднозначно сприймають цю постать. Так, позбутися дурману нелегко.

Для тих хто у сумнівах, пропоную подивитись пояснення російського (!) націоналіста. Це мова людини з того середовища й для людей того середовища — щоб без упередженості. Хто не має сумнівів — можете оминути.

Борис Миронов про Бандеру

У будь-якому разі Степан Бандера є національним героєм, який би суперечливий образ йому не створили. Чим більше демонізувала радянська влада це прізвище, тим яскравішим символом боротьби за незалежність воно ставало.

Ніхто не може вказувати українцям, якими символами послуговуватись.

І тут підійду до головного — до «найкращих німців» серед нас. Змінився дещо антураж — вишиванки, жовто-сині фарби, патріотична риторика, а всередині — «радянський розвідник». Це він тепер буде хранителем нового символу — храму на Соборній площі Малина. Та чи може бути цей символ українським в лоні РПЦЗ? Та ні, звісно…

Як би паркани там не фарбували в синьо-жовте, а в такому статусі цей символ буде занапащеним.

Вчора священник цього храму, який має дивний нік у фейсбуці Mmbbob UA показав свою сутність. Прокоментував перейменування вулиці Кримського у вулицю Степана Бандери:

«Американська зброя і мужність Українців не пустили в м.Малин ворога, але влада назвала вулицю на честь Бендери… Влада має сказати Малинчанам, в якій бригаді воював цей воїн, а інакше це виглядає, як провокація від ексрегіоналів 

«Бендера» (тільки москальня не може вимовити через А)? Ексрегіонали? Як пов’язати? Провокація? Це вправна маніпуляція…

Десь цей коментар був видалений, але в групі Полісся.тудей залишився. Якщо пропаде, то буде скриншот:

Скриншоти з фейсбуку

І тут думаю, чи є там проукраїнська церковна громада? Скільки цих людей? На чийому вони боці і які настанови їм дають? Чи, може, ця невелика група людей буди служителями новітнього символу боротьби за Україну?

Аж ніяк — моя думка. Ця споруда втратила статус лише культової. Тепер це й символ спротиву та боротьби проти агресора.

Чи далеко пішов від Кіріла з РПЦ Агафангєл з РПЦЗ? Ні. Мішура різна — сутність близька. Він наче й за Україну, але не бачить її суб’єктності… Пропоную відео для перегляду — висновки кожен зробить для себе власні: українське це, чи ні.

Інтерв’ю Митрополита Агафангела, РПЦЗ

Тут варто звернутися до любителів помахати законом як дишлем. До тих хто вхопив годинник, та махає ним, як кадилом, примовляючи: «24 години й геть… 24 години — геть». Ви лише напускаєте диму. Храм, про який говоримо, є показовим — справа вже понад десятиріччя ковзає по судах, бо хтось помахав кадилом…

Щоб такого не було, треба діяти максимально наближено до закону.

Знайти церковну громаду. Де вона? Хто ці люди? Скільки їх? Яка позиція? Треба на кожне запитання для початку дати відповідь. Можливо, якщо вони постануть перед ясні очі громади, то дві третини з радістю поміняють юрисдикцію. І тоді все гарно й законно — лист, підписи, крапка.

Якби не були розділені церква й держава, але контроль й адміністрування справ церковних в руках світської влади. Звісно, нема бажання у це встрявати, але скільки можна відмахуватись?

Наш символ не може й надалі вічність теліпатися у незрозумілому статусі. Тепер це справа не тільки нечисельної групи й священника — це справа всієї громади.

P.S: Знаєте, було смішно, що жоден паломник, який робив фотосесію біля знищеного храму, не сказав, що то РПЦ, хай там і з буквою «З».

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини