Що робити, коли треба замінити газовий котел, — «Житомиргаз»

Самовільна заміна котла протизаконна і може коштувати життя

Кожної весни, із закінченням опалювального періоду, власники домогосподарств проводять підрахунок витрачених коштів на тепло взимку. Загалом ця сума складається з вартості самого газу та його розподілу. І якщо ціна транспортування блакитного палива фіксована, то у вартості газу, окрім тарифу, велике значення має ККД котла, його ремонт та обслуговування.

Тому, якщо котел відпрацював більше 10 років і потребує частої заміни комплектуючих, кращим рішенням стане придбання нового надійного енергоефективного газового обладнання. І тут постає питання: хто має проводити заміну котла?

Як замінити котел у законний спосіб

Українське законодавство забороняє самостійно проводити заміну і ремонт газового обладнання. Діючі Правила безпеки систем газопостачання, у п. 5.5 визначають: 

«Заміна газового обладнання виконується за заявою власника (орендаря, наймача) до газорозподільного підприємства суб’єктом господарювання, який має дозвіл на виконання зазначених робіт, виданий центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю».

Припинити газопостачання перед заміною котла, а потім здійснити пуск газу мають право виключно фахівці АТ «Житомиргаз».

Низка підрядних організацій, які мають ліцензію, можуть виконувати лише проектування та будівельно-монтажні роботи з усього спектру робіт, передбачених реконструкцією газового обладнання. При цьому документи щодо заміни газового обладнання передаються до архіву газорозподільного підприємства.

Споживач також зобов’язаний проінформувати АТ «Житомиргаз» про модель нового котла, навіть якщо його потужність не зміниться та оформити документи належним чином.

Алгоритм легальної заміни котла простий – потрібно звернутися із заявою до 104.ua Клієнтського простору за місцем проживання, надати пакет документів та отримати увесь комплекс робіт з реконструкції котла.

Які наслідки може мати самовільне встановлення котла

Звичайно, самовільна заміна котла, або ж допомога нелегально діючих «фахівців» видається дешевшою. Ліцензійні послуги завжди мають вищу ціну, ніж аматорські, адже ґрунтуються на професійності співробітників та використанні сертифікованих матеріалів. 

Законом визначено: відключення газу перед заміною газового обладнання та пуск газу після заміни газового обладнання проводиться газорозподільним підприємством.

У першу чергу – для безпечної експлуатації нового котла. До того ж працівники газорозподільного підприємства несуть відповідальність за міцність, герметичність газової системи. Ними здійснюється контрольна опресовка при заміні газового обладнання.

Кожен має пам’ятати: самовільна заміна і ремонт газового обладнання може стати причиною удушення, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків.

Відповідальність за самовільно встановлений котел

Самостійна заміна газових приладів може розцінюватись як самовільне втручання до системи газопостачання. Тому таке обладнання буде відключене облгазом.

Згідно з п. 5.7 Правил безпеки систем газопостачання:  «Підлягає відключенню від системи газопостачання обладнання житлових і громадських будинків із встановленням заглушки за умови:… самовільного підключення газових приладів і пристроїв споживача до системи газопостачання».

У разі, якщо після заміни обладнання, лічильник газу не відповідає приєднаній потужності, то можуть бути здійснені додаткові нарахування обсягів спожитого газу за граничними обсягами споживання. Наприклад, якщо газовий котел був встановлений замість водонагрівача.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини