Деяким пацієнтам потрібно оновити дані, аби зберегти доступ до медичних послуг.
З 1 березня 2025 року декларації пацієнтів, які не пройшли верифікацію в Електронній системі охорони здоров’я (ЕСОЗ), стануть неактивними. Це означає, що такі пацієнти не зможуть отримувати гарантовані державою медичні послуги. Кого стосується верифікація — читайте нижче.
Про це інформує Житомирська обласна військова адміністрація.
Верифікація даних пацієнтів у ЕСОЗ — це процес підтвердження актуальності та достовірності інформації про пацієнта.
Це необхідно для:
- коректного обліку пацієнтів;
- уникнення помилок у пошуку інформації про пацієнта;
- зменшення ризиків дублювання чи помилкових записів у системі.
Процедура верифікації здійснюється через обмін даними ЕСОЗ із Державним реєстром фізичних осіб — платників податків (ДРФО) та Державним реєстром актів цивільного стану громадян (ДРАЦСГ).
Кого стосується верифікація?
- Діти віком до 18 років. Усі неповнолітні повинні отримати ідентифікаційний код платника податків (ІПН).
- Батьки мають звернутися до податкової служби для оформлення коду та передати цю інформацію сімейному лікарю, щоб дані було внесено в декларацію.
- Діти, які досягли 14, 16 та 18 років. Якщо дитина отримала ID-картку (біометричний паспорт), дані з неї потрібно внести замість свідоцтва про народження.
- Особи, які змінили особисті дані. Змінили прізвище, отримали новий паспорт або змінили номер телефону. Усі ці дані необхідно оновити в декларації через звернення до сімейного лікаря.
З 1 березня 2025 року декларації пацієнтів, які не пройшли верифікацію, будуть неактивними. Це означає, що такі пацієнти не зможуть отримувати гарантовані державою медичні послуги.
Особливо важливо звернути увагу на ситуацію з дітьми віком 14, 16 та 18 років, які не мають ІПН або акту.
Детальніше у відео.