Держслужбовці складатимуть іспит із української мови. Але будуть винятки

Держслужбовці і люди, які хочуть отримати українське громадянство, будуть складати іспит з української мови, повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь в ефірі каналу «Україна 24».

Іспит будуть складати всі, хто займатиметься діяльністю, пов’язаною з державною владою, сказав Кремінь. Зокрема, це стосується міністрів, чиновників, керівників обласних, районних держадміністрацій, держпідприємств, прокурорів. 

Водночас у 2021 році можуть бути винятки. Вони стосуватимуть насамперед депутатів і правоохоронних структур, додав мовний омбудсмен.


У липні 2019 року в Україні набув чинності новий закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Відтак статус української мови закріплений не тільки у Конституції України, а й у законі – українська мова є єдиною державною мовою. Нею повинні спілкуватися держслужбовці, а також у медичних та освітніх закладах, у судах.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини