У нинішньому році урочистості біля Базару матимуть продовження у селі Гута-Логанівська — тут буде освячено могилу Дмитра Мазура
У суботу, 23 листопада 2024 року, відбудуться заходи із вшанування пам’яті героїв України, учасників Другого Зимового походу армії УНР у листопаді 1921 року.
Про це повідомляє видання zhytomyr.city.
Заходи за багаторічною традицією відбудуться на території меморіального комплексу Героям Базару, розташованому на окраїні селища Базар Коростенського району. У цей день до Базару мають прибути делегації із Києва, Житомира, Малина та інших регіонів України.
Вшанування учасників Другого Зимового походу, яких було розстріляно 103 роки тому, вже більше як за 30-літній період перетворилося у важливу подію всеукраїнського масштабу, а до меморіалу на честь загиблих вояків армії УНР за три десятиліття приїздило сотні тисяч людей з усіх куточків України.
У нинішньому році урочистості біля Базару матимуть своєрідне продовження у селі Гута-Логанівська, що розташоване неподалік Малина. Тут, на території сільського кладовища, 23 листопада буде освячено могилу місцевого жителя Дмитра Дмитровича Мазура.
Дмитро Мазур – легендарно відома особистість, яку свого часу знали на просторах всього «совєцького союзу», як політв’язня, як дисидента і мужнього борця із комуністичним тоталітаризмом. Із середини 60-х років до кінця 1988 року Дмитро Дмитрович зазнавав переслідувань та репресій, які доповнювалися нищівними кампаніями із засудження, нелюдських тортур і знущань на етапах, у таборах, тюрмах та слідчих ізоляторах.
Його життя, сповнене любові та несамовитого потягу до знань, освіти та навчання, насправді перетворилося у суцільне протистояння із комуністично-колоніальним режимом, у якому Дмитро Дмитрович зрештою святкував перемогу. 5 листопада 2024 року лицарю українського духу і символу національної незламності мало б виповнитися 85 років.
Якраз до цієї дати на його могилі встановлено пам’ятник, виготовлений та встановлений завдяки зусиллям і турботі Малинського міського голови Олександра Ситайла, патріота-активіста і засновника кількох громадських організацій на Малинщині Володимира Олексієнка, голови Горинського старостинського округу Станіслава Горулі, приватного підприємця із села Щербатівки Дмитра Бондарчука.