Слідкуємо за руками: у Верховній раді спробують «пропхати» зміни в мовний закон

Важливо як проголосують малинські нардепи.

1 червня Верховна Рада намагалася, проте не змогла внести до порядку денного законопроєкт про відтермінування норм про українську мову в теле- та кіновиробництві.

У день голосування Тетяна Грищенко була відсутня (фракція «СН» в більшості за), а Андрій Пузійчук проголосував проти, хоч більшість нардепів у фракції «Батьківщина» утрималась.

Внесення до порядку денного і скорочення термінів розгляду проєкту закону «щодо підтримки вітчизняних виробників теле- та кінопродукції в період встановлення карантину у зв’язку із поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19» (№5554) підтримали 204 народних депутати за необхідних 226.

Автори проєкту пропонували відтермінувати набуття чинності частиною 6 статті 23 закону про забезпечення функціонування української мови як державної. У ній йдеться про те, що «мовою поширення та демонстрування фільмів в Україні є державна мова».

Сьогодні Комітет з питань гуманітарної та інформаційно політики намагалися провести чи то підпільно, чи то підпільно-онлайн.

Про зрив засідання стало відомо з онлайн-трансляції, яку вів член комітету Володимир В’ятрович, та згодом написав проце у фейсбуці:

«Щиро дякую всім, хто допоміг сьогодні зірвати антимовний заколот «слуг народу». Їм не вдалося провести незаконне засідання комітету, на якому вони хотіли протягнути поправки до законопроєкту 4107, повністю вивівши телебачення з-під дії закону про мову.

Підступний план «слуг народу» полягав у тому, щоб сьогодні проголосувати за ці поправки на комітеті, а вже завтра разом з антимовними поправками ухвалити в цілому законопроєкт 4107 (предмет якого – зовсім інший, і ніяк не стосується мови).

Ні голова комітету Потураєв, ні жоден депутат від більшості навіть не з’явився в приміщенні комітету, біля якого на вулиці протестували обурені українці. Прихопивши комітетський комп’ютер, вони намагалися провести в Zoom віртуальне засідання, а у відповідь на заклики депутатів від опозиції не порушувати регламент вимикали нам мікрофони.

Але порушення ці були настільки кричущі, що засідання так і не відбулося. Ми виграли сьогоднішній бій. Але це ще не перемога у великій битві за захист мови від Зеленського і його слуг. Які зрадили національні інтереси України і стали на бік держави-агресора у наступі на закон про мову. Не маємо розслаблятися.

Маємо бути готові і в парламенті, і поза його стінами разом відстояти нашу мову, гідність, державу».

Вже завтра спроба ще раз просунути норми, які виводять телебачення з дії закону про функціонування української як державної.

Вже завтра спроба ще раз просунути норми, які виводять телебачення з дії закону про функціонування української як державної.
ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини