Новограду-Волинському хочуть повернути історичну назву Звягель

Депутати запустили процес перейменування міста

У четвер, 16 червня на сесії міськради Новограда-Волинського Житомирської області депутати проголосували за зміну назви міста на історичну – Звягель. Це рішення підтримали 22 з 30 присутніх депутатів, проти та утрималися по четверо.

Про це повідомило Суспільне.

На початку сесії депутат Олександр Поліщук вніс пропозицію про зняття з порядку денного питання про зміну назви міста, але її не підтримали: «за» проголосували четверо депутатів. Після цього депутатка Світлана Крапівницька попросила ще раз повернутися до голосування за пропозицію про зняття питання щодо перейменування міста. За це проголосували 17 депутатів – цих голосів не вистачило для прийняття рішення.

Після виступів депутатів та представників ініціативної групи питання про повернення Новограду-Волинському історичної назви «Звягель» поставили на голосування. За це рішення проголосували 22 з 30 присутніх депутатів.

Зазначимо, що рішення про остаточне перейменування міста має ухвалити Верховна Рада. Тож тепер депутати повинні звернутися до парламенту з відповідним проханням. Але перед цим таке рішення ще має підтримати Житомирська облрада.

Зазначимо, що дата заснування міста невідома, але перша згадка про нього датується 1256 роком. До 1795 року місто називалося Звягель, а назву Новоград-Волинський отримало під час перебування під російською імперією. Місто є районним центром, у ньому проживає понад 55 тис. людей.

Актуальні Житомирські новини на сайті ukr.net

Нагадаємо, у грудні 2021 року Верховна Рада перейменувала Володимир-Волинський Волинської області на Володимир, повернувши йому історичну назву.

ІнфоМалин
ІнфоМалинhttps://malyn.media/
Тут оселилися адміністратори сайту MALYN.MEDIA. Маєте запитання, бачите негаразди в роботі сайту чи хочете повідомити новину — сконтактуйте з нами через e-mail або сторінку у Facebook. Тисніть на відповідну піктограму.

Пов'язані статті

- Реклама -spot_img

Останні новини