Вчора на Житомирщині у ДТП загинули батько і двоє дітей, мати у лікарні
Інформація про цю страшну аварію вчора стала ТОП-новиною усіх останніх випусків новин. Страшна ДТП у Житомирській області знищила сім’ю і забрала життя трьох людей — батька та дітей 11-річного та 5-річного віку. Мати з важкими травмами бореться за життя в лікарні.
У поліції кажуть: хоч життя потерпілих вже не вернеш, проте запобігти аварії можна було б, якби не були порушені одночасно кілька правил дорожнього руху – виїзд на зустрічну, непристебнуті ремені безпеки, відсутність дитячих крісел і «неперевзута» літня гума.
Про це повідомили у Нацполіції Житомирської області.
Ця ДТП трапилася 5 грудня близько 17:45 на автодорозі Київ-Чоп. У результаті бокового зіткнення автомобіля «Daewoo Lanos» з форою «DAF» загинули батько та двоє малолітніх синів. Їх мати у тяжкому стані у реанімації.
«Попередньо встановлено, що на 142 км автодороги Київ-Чоп водійка легковика, 26-річна житомирянка, рухаючись у напрямку Новограда-Волинського, не впоралась з керуванням та виїхала на смугу зустрічного руху, де сталося бокове зіткнення з тягачем «DAF XF» з напівпричепом, за кермом якого перебував 41-річний житель Київської області», — йдеться у повідомленні.
У результаті ДТП троє пасажирів легковика, 26-річний чоловік та двоє синів, 10 та 5 років, загинули на місці пригоди. Жінку у тяжкому стані госпіталізували до реанімаційного відділення обласної лікарні. Водій вантажівки не постраждав.
У поліції відкрили кримінальне провадження за ч. 3 ст. 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України.
«Лоб в лоб» — саме ці ДТП одні з найстрашніших, що трапляються на дорогах. Як правило, потерпілі та загиблі — їхні невід’ємні супутники. Дуже часто, навіть за умови дотримання правил особистої безпеки, після таких ДТП не виживають. Але, коли жодні із заходів не дотримані — шанси мізерні. Небезпека таких ДТП для водіїв і пасажирів дуже і дуже висока, навіть на невеликій швидкості», — коментує трагедію перший заступник Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.
Звісно, часто від таких маневрів рятують «відбійники». Але не всі ділянки наших трас міжнародного значення, поки що, мають належну ширину і обладнані транспортними огородженнями («відбійниками»), хоча це має бути зроблено в усіх місцях, де це дозволить ландшафт.
«Тому, здійснюючи маневр із виїздом на зустрічну смугу, три рази переконайтесь, чи дійсно це безпечно і, чи зможете ви завершити цей маневр вчасно. Якщо є сумніви хоча б трохи — краще не виїжджайте за зустрічну. Зробіть це пізніше, коли буде безпечно. Приїдете на 10 хвилин пізніше, вони не вартують вашого життя і життя ваших близьких», — підсумував Білошицький.